Bacak Estetiği İstanbul

  Bacak estetiği İstanbul, bacaklar, üstlendikleri pek çok önemli görevin yanı sıra, aynı zamanda vücudun genel görünümü için de önemli olan organlardır. Çocukluk ve ergenlik çağında gelişim gösteren daha sonra ise sürekli değişmeye devam eden bacaklar; bazı estetik kusurlara sahip olabilirler. Kişiler, bacaklarının fazla kalın, fazla ince veya çarpık bir yapıda olmasından şikayetçi olabilirler. Bu durumlar hem genetik hem de gelişimsel sebeplerden ortaya çıkabilirler. Müdahale edilmediklerinde bireylerin görünümlerini olumsuz etkileyebilir, beden duruşlarına ve insanlar tarafından algılanış biçimine zarar verebilirler.

  İstanbul bacak estetiği, tüm bu estetik problemleri ortadan kaldırmak amacıyla yapılabilmektedir. Bacak estetiği sayesinde fazla kalın, fazla ince veya simetrik olmayan bacaklara estetik ve uyumlu bir görünüm kazandırmak mümkündür. Oldukça kapsamlı olabilen bu operasyon, tamamen hastanın taleplerine ve ihtiyaçlarına göre özel olarak planlanır. Bu sayede yalnızca planlanan bölgelerde, planlanan şekillerde bir değişim yapılır. Yazımızın devamında ‘’Çarpık bacak ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Bacak inceltme ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Bacaklardaki uyumsuzluk nasıl giderilir?’’ ve ‘’Bacak estetiği kimler için uygundur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul bacak estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Bacak Estetiği Nedir?

  Bacak estetiği, bacaklardaki şekil bozukluklarının ve uyumsuzlukların giderilmesi için yapılan işlemdir. Bacaklar, genetik veya gelişimsel olarak bazı yapısal bozukluklara sahip olabilirler. Bu yapısal bozukluklar arasında en sık karşılaşılanları; çarpık bacak ve bacak eğriliğidir. Bunlarla birlikte diz kapaklarında çıkıntı ve yağlanma, bacakların fazla kalın veya ince olması da bacaklarda görülebilen estetik problemlerdendir. Tüm bunlar, bacak estetiği sayesinde ortadan kaldırılabilir. Bacaklar kalınsa, bölgesel yağlanma problemi varsa bu bölgelere liposuction yapılarak bacaklar inceltilebilir. Diz bölgesi, bilekler ve uyluk gibi yağlanmanın sık görüldüğü bölgelerdeki bölgesel yağlanma sorunu ortadan kaldırılabilir. Bacaklar istenenden fazla inceyse yağ enjeksiyonu veya implantlar ile istenen  şekle kavuşturulabilir. Özellikle diz bölgesinde sık görülen girintili çıkıntılı görüntü gerekli yerlere liposuction gerekli yerlere yağ dolgusu uygulamaları ile düzgün ve çekici görünümlü bacaklar elde edilebilir. Bacaklar, önce birbirleriyle sonra da vücut ile iyi bir uyuma sahip olurlar. Estetik olarak uyumlu ve çekici bir görünüme kavuşurlar.

  Bacak Estetiği Neden Yapılır?

  Bacak estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Çarpık bacak görünümünü ortadan kaldırmak.
  • Baldır bölgesini şekillendirmek.
  • Diz çevresindeki çıkıntıları ortadan kaldırmak.
  • Bacakları inceltmek veya bacakları kalınlaştırmak.
  • Bacaklar arasındaki uyumsuzlukları ve simetri bozukluklarını gidermek.
  • Bacakları düzgün ve vücutla uyumlu, çekici bir görünüme kavuşturmak.

  Görüldüğü üzere bacak estetiği pek çok amaç doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Bacak Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Bacak estetiği, reşit olan ve ameliyat kararını kendi verebilecek tüm bireylere yapılabilmektedir. Ameliyata engel olabilecek birtakım kronik rahatsızlıklar olmakla birlikte doktorunuz ameliyat öncesi bu durumları kapsamlı şekilde değerlendirecektir.

  Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Bacak estetiği genel veya rejyonel anestezi altında yapılmaktadır. Anestezinin türüne; ameliyatın kapsamına ve hastanın sağlık durumuna göre özel olarak karar verilir. Bacak estetiği sırasında liposuction gibi işlemlere de başvurulabilir. Çarpık veya eşit olmayan bacak görünümünü düzeltmek için; bacak bölgesindeki yağ grupları yeniden düzenlenir. Fazla yağlar alınır. Eksik olan bölgelere yağ transferleri yapılır. Halk arasında baldır olarak bilinen bölgeyi vurgulamak için çok ince bacaklarda implant uygulaması yapılabilir. Böylece bacakların birbirleriyle uyumlu, orantılı, zarif ve çekici bir görünüm kazanmaları sağlanır.

  Bacak inceltme ameliyatı cerrahi işlemlerin ağırlıklı olduğu bir operasyonla yapılabilmektedir. Bu operasyon sırasında fazla yağ dokusu liposuction yardımı ile alınır. Eğer cilt fazlalığı varsa (özellikle uyluk iç yüzde) deri eksizyonu yapılır. Kalan deri, sarkmaların ve kırışıklıkların önlenmesi için özenle gerdirilir. Böylece bacaklar sıkılaşır, incelir ve eşitlenirler.

  Bacak kalınlaştırma ameliyatı sırasında ise vücudun farklı bölgelerinden, liposuction ile alınan yağlar çeşitli işlemlerden geçirilerek hedef bölgelere uygulanır. Eğer vücutta yağ alınacak bir bölge yoksa çeşitli dolgu malzemeleri kullanılabilir. Veya silikon implantlar ile bacak şekillendirilebilir.

  Bacak estetiği, yapılan işlemlerin türüne göre farklı sürelerde son bulabilir.

  Bacak Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Bacak estetiği sonrası hastalar, 1 gece kadar hastanede misafir edilirler. Bazı hastalar ise birkaç saatlik hastane kontrolünün ardından taburcu olurlar. Taburcu olan hastalar, doktor tavsiyesi ile birkaç hafta içerisinde gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. Ancak tam iyileşme 2 ayı bulabilir. Bu süre zarfında hastalar, doktor tarafından tavsiye edilen konulara dikkat etmelidirler.

  Bacak Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Bacak estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Bir süre ağır işlerden ve yorucu sporlardan uzak kalınmalıdır.
  • Bazı zorlayıcı bacak hareketleri, tam iyileşme sağlanana kadar yapılmamalıdır.
  • Doktorunuz tarafından önerilen şekil ve süre boyunca bandaj uygulaması yapılmalıdır.
  • Emboli (pıhtı) riskini en aza indirmek adına hasta ameliyat olduğu günden itibaren belli aralıklarla mobilize olmaya özen göstermelidir.
  • Genel hijyene dikkat edilmelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.
  • Bir süre denize veya havuza girilmemelidir.

  Doktorunuz, bacak estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Bacak Estetiği Fiyatları 2024

  Bacak estetiği fiyatları, ameliyatın hangi amaçla ve hangi kapsamda yapıldığına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul bacak estetiği ücreti 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.x

  Call Now Button