Yüze Yağ Transferi İstanbul

  Yüz, pekçok doku ve organın birlikte var olduğu önemli bir bölgedir. Duygularımız ve düşüncelerimiz, yüzlerimizde oluşan mimikler yardımı ile karşımızdaki insanlara iletilirler. İnsan beyni, kişi farkında bile olmadan karşısındaki kişinin yüzünü okur ve analiz eder. Kişinin çekiciliğini, yaşını ve duygu durumunu bu şekilde tahmin etmeye çalışır. Yani yüz bireyin hem güzelliği hem de sosyal ilişkilerde algılanış biçimi için çok önemlidir.

  Yüzü meydana getiren dokular, bireyin anne karnındaki gelişiminden itibaren değişim içerisindedir. Özellikle de yüze hacim kazandıran yağ katmanı, kişinin kilo alıp vermesiyle, yaşıyla ve başka faktörlerin etkisiyle sürekli değişir. Bu değişim bazı dokularda elastisite kaybı, bazı dokularda atrofi şeklinde gerçekleşir. Yüz yavaş yavaş hacmini kaybeder ve halk arasındaki tabir ile ‘’çöker’’. Bu, pek çok kişi tarafından istenmeyen bir durumdur.

  Günümüzde yüze yağ transferi, yüze yağ dolgusu veya yüze yağ enjeksiyonu olarak bilinen uygulama sayesinde yüze yeniden hacim kazandırarak arzu edilen görüntüyü yakalamak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Yüze yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?’’, ‘’Yüzde hacim kaybı ve yüz çökmesi neden olur?’’ ve ‘’Yüze yağ dolgusu öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul yüze yağ transferi işlemi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Yüze Yağ Transferi Nedir? Yağ Enjeksiyonu Nedir?

  Yüze yağ transferi, yüzde meydana gelen hacim kayıplarını, çukurlukları ve kırışıklıkları gidermek; yüzde vurgulamak istenen bölgelere dolgunluk kazandırmak, ciltte ve diğer yüz dokularında rejuvenasyon sağlamak, yüz asimetrilerini ve benzer estetik kusurları gidermek için yapılan uygulamadır. Bu uygulama yüze yağ enjeksiyonu veya yüze yağ dolgusu isimleriyle de bilinmektedir. Uygulama sırasında, hastanın kendi vücudundan alınan yağlar, çeşitli işlemlerden geçirilip enjekte edilebilir hale getirildikten sonra yüzde hedef bölgelere aktarılır. Böylece yüzdeki çökmeler, kırışıklıklar ve diğer yaşlılık belirtileri ve estetik kusurlar giderilmiş olur.

  Yüze Yağ Transferi Neden Yapılır?

  Yüz bölgesi dış dünyaya açık bir alan olduğundan güneş ışığı gibi dış etkilerden, sigara kullanımından, ilerleyen yaştan, sağlıksız yaşam tarzından ve benzer faktörlerden çok kolay etkilenir. Bu da yüzde yer yer çukurluklar ve kırışıklıklar oluşmasına sebep olur. Yüze yağ transferi bu bölgeleri hacimlendirmek ve birtakım estetik kusurları gidermek amacıyla yapılır. Böylece yüz daha sağlıklı, genç ve estetik bir görünüme kavuşur.

  Yüze Yapılan Yağ Dolgusu Erir Mi? Yağ Dolgusu Kalıcı Mıdır?

  Yüze yapılan yağ dolgusuyağ dolgusu, büyük oranda kalıcı bir uygulamadır. Hastanın kendi bedeninden alınan yağ dokuları, uygun tekniklerle elde edilip yüze transfer edildikleri zaman oradaki dokularla sağlıklı bir bağ kurarlar. Böylece uzun süreler boyunca bölgede hacimli ve sıkı bir görünüm oluştururlar. Yine de verilen yağ greftlerinin belli bir kısmı kaybedilir. Bu yüzden gerekli kişilerde birden fazla yağ transferi seansı gerekebilir.

  Yağ Enjeksiyonu Kimler İçin Uygundur?

  Yağ enjeksiyonu, 18 yaşından büyük olan her birey için uygundur. Hastalar, uygulama öncesinde yağ enjeksiyonuna uygunlukları açısından doktor tarafından değerlendirirler.

  Yağ Enjeksiyonu İle Neler Yapılabilir?

  Yağ enjeksiyonu ile şu gibi işlemler yapılabilir:

  • Elmacık kemikleri belirginleştirilebilir.
  • Çene hattı güçlendirilebilir, bu hatta belirgin bir yapı kazandırılabilir.
  • Yüzde yer alan çukurluklar ve çökmeler giderilebilir.
  • Yüzdeki kırışıklıkları gidermek amacıyla kullanılabilir.
  • Yüzde travmatik, konjenital veya yüz felci gibi sebeplerle oluşmuş asimetrileri düzeltmek amacıyla uygulanabilir.
  • İçerisindeki kök hücreler ile uygulandığı bölgedeki tüm dokuları rejuvene etmek ve yenilemek için yapılabilir.
  • Yüz üzerinde yer alan organlar arasında estetik bağlantılar kurulabilir.
  • Yüz, çekici ve genç bir görünüm oluşturmak adına şekillendirilebilir.
  • Yüzde yer alan deformiteler (bozulmalar) giderilebilir.

  Yağ enjeksiyonu ile yüzün neredeyse tamamına müdahale etmek mümkündür.

  Yüze Yağ Transferi Nasıl Yapılır? Yüze Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

  Yüze yağ transferi işleminde, yalnızca yüzün belli bir bölümüne yağ enjeksiyonu yapılacaksa lokal anestezi tercih edilir. Yüzün tamamına yağ enjeksiyonu yapılacaksa genel anesteziye başvurulabilir. Her iki durumda da hastalar ağrı hissetmezler.

  Yüze yağ transferi genel olarak iki aşamadan oluşur. Bu aşamalardan ilkinde, hastanın belli bir bölgesinden liposuction ile yağ hücreleri toplanır. Bu hücreler, birtakım işlemlerden geçirildikten sonra enjekte edilebilir hale getirilirler.

  İkinci aşamada ise alınan yağ hücreleri, dikkatle yüzün hedeflenen bölgelerine enjekte edilir. Böylece yüzdeki belli bölgeler veya yüzün tamamı estetik kriterler doğrultusunda şekillendirilir.

  Yüze yağ transferi, yapılan işlemlerin kapsamına göre 30 dakika ila 60 dakika arasında son bulmaktadır.

  Yüze Yağ Transferi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Yüze yağ transferi sonrası şu gibi durumlara dikkat etmek gerekir:

  • Yağ transferinin gerçekleştiği bölge ovulmamalıdır, bu bölgeye masaj yapılmamalıdır.
  • Yağ transferi sonrası yüz güneşten korunmalıdır.
  • Yağ transferi sonrası bir gün boyunca uygulama bölgesine su temas ettirilmemelidir.
  • Eğer bölgeye bandaj uygulanmışsa bandaj doktorun önerdiği süre boyunca çıkarılmamalıdır.

  Doktorunuz yüze yağ enjeksiyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Yüze Yağ Transferi Fiyatları

  İstanbul yüze yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button