Liposuction İstanbul

  Liposuction İstanbul, pek çok kişi, kilo aldıklarında, bu kiloların vücutlarının bazı bölgelerinde daha belirgin bir görünüm oluşturduğunu fark etmiştir. Bu görünüm, bölgesel yağlanma olarak bilinen durum ile açıklanır. Bazı bölgeler, diğer bölgelere göre daha fazla yağ tutar, kalınlaşır ve belirginleşirler. Bölgesel yağlanma olarak bilinen durum erkek ve kadın vücudunda farklı alanlarda görülür. Erkeklerde üst ve alt karın, yanlar ve göğüs bölgesinde yağlanma sık görülürken, kadınlarda ise genelde alt karın, kalça ve uylukta görülürler.

  Kollarda ve göğüs bölgesinde de görülmeleri mümkündür. Bu bölgelerdeki yağ dokusu diyet ve egzersizle yıkıma nispeten daha dirençlidir. Liposuction işlemi, bu dirençli bölgesel yağların alınması için kullanılan özel ve modern bir uygulamadır. Liposuction işlemiyle müdahale edilen bölgeler doğal kıvrımlarına kavuşur, incelir ve vücudun genel estetik bütünlüğüne uyumlu bir yapı kazanırlar. Liposuction, kadınlarda daha çok; karın,bel, uyluk ve popo şekillendirilmesi amacıyla tercih edilir. Erkekler ise liposuctionı meme bölgesinde oluşan yağlanmaların giderilmesi; karın bölgesinin inceltilmesi veya karın kası görünümü yaratılarak erkeksi ve çekici vücut hatlarının oluşturulması için tercih ederler. Yazımızın devamında ‘’Bölgesel yağlanmalar nasıl geçer?’’, ‘’Liposuction nasıl yapılır?’’ ve ‘’Erkekler liposuction yaptırabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul liposuction uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Liposuction Nedir?

  Liposuction, vücudun belli bölgelerinde yoğunluk gösteren yağ dokularının alınması amacıyla kullanılan işlemdir. Liposuction yanlış kanının aksine bir kilo verme ameliyatı değil, vücut şekillendirme operasyonudur. Halk arasında ‘’liposakşın’’ ismiyle de bilinmektedir. Bu işlem sırasında ince kanüller (tüpler) kullanılır. Hedef bölgelere kanamayı ve ağrıyı azaltan sıvılar infiltre edildikten sonra bu kabuller yardımı ile hedef bölgedeki yağ dokusu vücut dışına tahliye edilir. Böylece vücudun belli bölgeleri estetik ölçütler ışığında şekillendirilebilir. Alınan yağ dokuları vücudun gerekli görülen yerlerine enjekte edilerek bu bölgelerin ogmente edilmesi veya cilt kalitesini artırması da sağlanabilir. Erkekler de en az kadınlar kadar bu uygulamayı tercih etmektedirler.

  Vaser Liposuction Nedir?

  Vaser liposuction, liposuction işleminin çok daha modern ve etkili bir türevidir. Bu işlem sırasında, yağları diğer dokulardan ayırmak amacıyla ultrason (yüksek frekanslı ses dalgaları) kullanılır. Bu dalgalar yardımı ile yağ dokusu eritilir ve kanüller ile vücut dışına tahliye edilir. Normal liposuction işleminde, yağın parçalanması için mekanik güç kullanılırken vaser liposuctionda bu ultrason teknolojisi kullanılır. Böylece yalnızca yağ dokuya yönelik işlem yapılırken diğer dokular zarar görmemiş olur. Bu uygulama ile mekanik travma azaltıldığından kanama ve ekimoz riski daha az, iyileşme süreci daha kısadır. Aynı zamanda hedef bölgenin cerrah tarafından daha rahat şekillendirilmesini mümkün kılar.

  Liposuction İstanbul Neden Yapılır?

  Liposuction, diyet ve egzersize dirençli bölgesel yağların alınması, vücudun estetik kriterlere göre şekillendirilmesi için yapılır. Bazı bireylerde, spor yapmalarına ve diyet uygulamalarına rağmen erimeyen yağ grupları vardır. Bu yağlar genellikle alt karın bölgesi, uyluk, simit bölgesi olarak da bilinen alanlarda ve erkeklerde memede konumlanırlar. Gövde dışında gıdıda, kol ve bacaklarda da bölgesel yağlanma görülebilir. Liposuction işlemi, bu yağların alınabilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Böylece vücut çok daha estetik ve çekici hatlara sahip olabilir, vücudun estetik bütünlüğü sağlanabilir.

  Liposuctionın sağladığı bir başka fayda ise bölgesel yağlanma olan bu bölgelerin incelmesi yanında alınan yağların dolgu maddesi olarak kullanımına olanak sağlamasıdır. Alınan yağlar hem hacim artırıcı olarak kullanılabilir, hem de zengin kök hücre içeriği ile uygulanan bölgenin cilt kalitesini artırmaya, kırışıklıkların azalmasına, cilt ve diğer dokularda yenilenmeye olanak sağlar.

  Liposuction Hangi Bölgelere Yapılır?

  Liposuction şu gibi bölgelere uygulanabilir:

  • Uyluk bölgesi.
  • Diz bölgesi.
  • Karın bölgesi.
  • Sırt ve bel bölgesi.
  • Ayak bilekleri.
  • Çene altı, yani gıdı olarak ifade edilen bölgesi.
  • Baldırlar, basenler, kalça ve kalça geçişleri.
  • Erkeklerde meme bölgesi.

  Liposuction, vücudun pek çok bölgesindeki fazla yağları almak amacıyla kullanılabilmektedir.

  Liposuction İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Liposuction, 18 yaşından büyük olan herkese yapılabilmektedir. Bu uygulama, diğer estetik uygulamalarına kıyasla çok daha basit ve kolaydır. Bu yüzden liposuction uygulamasının sınırlandırmaları oldukça azdır. Hastalar, işlem öncesinde liposuctiona uygunlukları açısından doktor tarafından detaylı olarak değerlendirilirler.

  Liposuction Nasıl Yapılır? Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

  Liposuction işlemi, eğer geniş kapsamlı olması planlanıyorsa genel anesteziyle; küçük kapsamlı olması planlanıyorsa lokal anestezi ile yapılır. Her iki durumda da hastalar liposuction sırasında ağrı hissi duymazlar.

  Klasik liposuction işleminde, işlemin yapılması planlanan bölgeye küçük cerrahi kesiler uygulanır. Bu kesiler kullanılarak hedef bölgeye, yağ dokularını diğer dokulardan ayıracak, ağrı kesici ve kanamayı azaltıcı bir sıvı verilir. Ayrılan yağ dokuları özel, ince kanüller yardımı ile vücut dışına alınır. Böylece işlem tamamlanmış olur.

  Vaser liposuction işleminde ise fazla yağ dokuları, ultrason dalgaları yardımı ile eritilir. Yine Yaser liposuction işleminde de bölgeye sıvı verildikten sonra yağlar tahliye edilmektedir. Ancak klasik liposuctiondan farkı mekanik travmanın az olmasıdır. Böylece kanama ve morarma riski daha azdır. Bu işlem hem hassas hem de daha kolay bir şekilde yapılır. Eritilen yağ dokuları, yine ince kanüller yardımı ile vücuttan tahliye edilir.

  Liposuction işlemi, kullanılan yönteme, uygulanan alanın büyüklüğüne ve kombine edilecek işlemlere göre 1 ila 3 saat kadar sürebilir.

  Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Liposuction işlemi sonrası hastalar genelde 1 gün sonra taburcu edilebilir. Ancak bazı kapsamlı işlemler sonrası 2-3 gece hastanede misafir edilmeleri de mümkündür. Hastalar 3 ila 4 hafta gibi kısa bir sürede büyük oranda iyileşirler. Daha öncesinde ise doktor tavsiyesiyle birlikte gündelik yaşamlarına ve işlerine dönebilirler.

  Liposuction Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Liposuction işleminde büyük kesiler olmadığından görece kolay bir uygulamadır. Ancak yine de iyileşme sürecinde bazı faktörlere dikkat etmek gerekir. İyileşme süreci boyunca hastalar, ağır sporlar ve işler yapmamalıdırlar. Aynı şekilde bir süre havuz, deniz ve hamam gibi umumi mekanlarda bulunmamalılar. Ameliyat esnasında verilen sıvının yol açtığı ödemin daha rahat giderilmesi için bol su tüketmeli, emboli riskini en aza indirmek için hastalar ameliyat olduğu günden itibaren mobilize edilmelidirler. Böylece iyileşme süreci çok daha hızlı ve sağlıklı geçecektir.

  Doktorunuz liposuction öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Liposuction Fiyatları 2024

  İstanbul liposuction fiyatları, uygulamanın yapıldığı bölgeye göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İstanbul liposuction fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button