Meme Dikleştirme İstanbul

  Meme dikleştirme İstanbul, memeler, kadınların çekiciliğini etkileyen en önemli unsurlardandır. Memelerin büyüklüğü ve yapısı büyük oranda genetik faktörlerin kontrolü altındadır. Ancak bazı ikincil faktörler de memelerin yapısını ve görünümünü etkileyebilirler. Mesela yüksek miktarda kilo alıp vermek, hamilelik ve bebek emzirmek, kronolojik yaşlanma ve bazı giyim tercihleri zaman içerisinde memelerin sarkmasına sebep olabilir. Bu, pek çok kadın tarafından arzulanmayan bir durumdur. Çünkü sarkık bir meme görünümü hem kişinin çekiciliğini hem de kıyafet tercihlerini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden memelerinde sarkma olan kadınlar, meme dikleştirme İstanbul ameliyatı gibi estetik operasyonlara başvururlar. Meme dikleştirme ameliyatı sayesinde memelerde sarkmaya yol açan fazla deri alınarak meme dokusu arzulanan daha yüksek bir noktaya askılanır. Meme ve yağ dokuları yeniden konumlandırılabilir, dik, genç ve çekici bir meme görünümü elde edilebilir. Yazımızın devamında ‘’Meme dikleştirme İstanbul estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Meme dikleştirme ameliyatı kimlere yapılır?’’ ve ‘’Memeler neden sarkar?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul meme dikleştirme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Meme Dikleştirme Nedir?

  Meme dikleştirme İstanbul, memelerin dik ve çekici bir görünüm kazanması için yapılan estetik operasyondur. Memeler, bedendeki konumları ve ağırlıkları gereği yer çekiminden çok kolay bir şekilde etkilenebilirler. Bazı genetik faktörler, hamilelik ve emzirme gibi durumlar, kronojik yaşlanma da yer çekimiyle birleştiklerinde memelerin zaman içerisinde sarkmasına sebep olabilirler. Sarkmanın yol açtığı görünüm, meme dikleştirme ameliyatı ile giderilebilmekte; memelerin dik, genç ve hacimli bir görünüm kazanması sağlanabilmektedir.

  Meme Sarkması Neden Olur? 

  Meme sarkması nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Memeler yer çekimi sebebiyle zaman içerisinde sarkabilirler.
  • İlerleyen yaşla birlikte memelerin pozisyonunu koruyan ligamanlarda ve meme cildinde elastisite kaybına bağlı olarak memelerde sarkma meydana gelebilir.
  • Bireyler genetik olarak daha sarkık memelere sahip olabilirler.
  • Memenin büyük ve ağırlığının fazla olması sarkmayı kolaylaştırır.
  • Kıyafet tercihleri.
  • Kilo alıp vermek ve benzeri süreçler memelerde sarkmaya yol açabilir.

  Görüldüğü üzere meme sarkmasına yol açabilecek pek çok sebep vardır.

  Meme Dikleştirme Neden Yapılır?

  Meme dikleştirme, memelerin dik, hacimli ve genç bir görünüme sahip olması için yapılır. Memeler, kadın beden algısının merkezinde olan bir organdır ve çekici görünmesi her iki cinsiyet için önem arz eder. Memelerin görünümü ve yapısı bireylerin giyim tercihlerinden psikolojilerine kadar pek çok durumu etkileyebilir. Bu yüzden meme görünümünden hoşnut olmayan bireyler; başta meme dikleştirme olmak üzere meme büyütme ameliyatı ve meme küçültme ameliyatı gibi estetik meme ameliyatları için plastik cerrahi uzmanlarına başvururlar.

  Meme Dikleştirme Kimlere Yapılabilir?

  Meme dikleştirme estetiği, 18 yaşından büyük olan her bireye yapılabilmektedir. Memeler, insan bedenindeki pek çok doku ve organ gibi ergenliğin sonuna kadar gelişim gösterirler. Bu gelişimin olağan bir şekilde gerçekleşebilmesi için 18 yaşından küçük bireylere meme dikleştirme ameliyatı önerilmez. Bununla birlikte hali hazırda gebe olan veya emzirme döneminde bulunan kadınlara; bahsi geçen süreçler son bulduktan sonra göğüs dikleştirme estetiği yaptırmaları önerilir.

  Meme Dikleştirme Emzirmeye Engel Olur Mu?

  Meme dikleştirme sırasında süt kanallarına veya süt üretiminden sorumlu salgı bezlerine zarar verilmez. Günümüzde bu dokulara mümkün olduğunca müdahale etmeden memeleri dikleştirmek ve büyütmek mümkündür. Bu yüzden bahsettiğimiz uygulamalar sonrasında kadınlar anne olduklarında bebeklerini emzirebilirler.

  Meme Dikleştirme İstanbul Nasıl Yapılır?

  Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Yani ameliyat sırasında yapılan cerrahi işlemler kişinin ağrı ve rahatsızlık hissi duymasına yol açmaz. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında memelerde istenenden fazla yağ dokusu varsa bunlar alınabilir. Sarkmaya yol açan fazla deri dokusu da özel cerrahi işlemlerle çıkarılır. Eğer hastanın meme dokusu mastopeksi yani meme dikleştirme yapıldığında yeterli hacimde olmayacağı öngörülüyorsa daha hacimli ve dik bir görünüm elde edebilmek için memelere aynı operasyonda silikon protezler yerleştirilebilir. Meme dikleştirme ameliyatı sırasında sıkça tercih edilen bir diğer yöntem ise meme başlarının yeniden konumlandırılmasıdır. Meme sarkması gerçekleştiğinde meme başı da olması gerekenden daha aşağı yerleşim göstermektedir. Bu yüzden hem meme dokusu hem meme başı ameliyat öncesi planlanan yerlere dikleştirilir. Meme dikleştirme estetiği, ameliyat sırasında yapılan işlemlere göre 1,5 saat ila 3 saat kadar sürebilmektedir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Memenin büyüklüğüne göre meme dikleştirme ameliyatının insizyonları yani kesileri de farklı tekniklerle yapılabilir. Hafif derecede sarkmış memelerde periareolar yani meme başı etrafından dikleştirme yapılabilirken, daha ileri durumlarda Vertikal patern (dik kesi, lolipop kesi) veya daha iri ve sarkmış memelerde Wise patern (ters t insziyonu) ile operasyon gerçekleştirilebilir.

  Meme dikleştirme estetiği; meme büyütme veya meme küçültme işlemleriyle birlikte yapılabilmektedir. Çoğu kadın meme dikleştirme estetiğini bu iki uygulamadan biriyle birlikte yaptırmaktadır. Bunun dışında meme dikleştirme operasyonu annelik estetiği olarak bilinen torsoplasti operasyonlarının da bir komponentidir. Yani meme dikleştirme uygun hastalarda karın germe, liposuction ve kalça estetiği ile kombine yapılabilir. Bahsettiğimiz estetik operasyonlar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

  Meme Dikleştirme İstanbul Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Meme dikleştirme estetiği son bulduktan sonra hastalar, dinlenmeleri için özel odalarına alınırlar. Bu odada bir gece kadar misafir edilirler. Ertesi gün ameliyat alan ve genel durumları kontrol edildikten sonra taburcu edilirler. Meme dikleştirme estetiği sonrasında 10 gün kadarlık bir iyileşme sürecinin ardından gündelik yaşama dönmek mümkündür. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Yazımızın devamında bu durumlardan da bahsedeceğiz.

  Meme Dikleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Meme dikleştirme estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Operasyon bölgesi olası fiziksel darbelere karşı korunmalıdır.
  • Operasyon sonrası 1 ay sigara kullanılmamalıdır. Dokuların mikrodolaşımını bozabileceğinden meme başı kaybına ve yara iyileşme problemlerine yol açabilir.
  • Doktor tarafından önerilmediği sürece kan sulandırıcı olarak bilinen antiagregan ve antikoagülan ilaçlar kullanılmamalıdır.
  • Bir süre özellikle de koşma, zıplama ve ağırlık kaldırma içeren fiziksel aktiviteler ve yüzme yapılmamalıdır.
  • Doktorun önerdiği süre boyunca destekleyici sütyen kullanılmalıdır.
  • Kişisel hijyyene dikkat edilmelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Meme dikleştirme öncesi sonrası süreçler hakkında doktorunuz detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

  İstanbul meme dikleştirme ameliyatı fiyatları 2023, yapılan işlemlerin kapsamına göre değişiklik gösterebilir. İstanbul meme dikleştirme estetiği ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button