Boyun Germe İstanbul

  Boyun germe İstanbul, boyun, baş hareketleri sebebiyle sürekli aktif olan bir bölgedir. Boyun ve boyun çevresi, baş hareketleri sebebiyle sürekli gerilir ve gevşer. Baş gibi boynumuzda dış dünyaya açık bir vücut bölgesidir. Ayrıca boynun cildi ve cilt altı yağ dokusu ince bir tabaka halinde olduğundan dış etkenlerden kolaylıkla etkilenir. Yaşlanmayla birlikte güneş hasarı, sağlıksız yaşam tarzı gibi etmenlerin yol açtığı hasar gözle görülür hal alır. Zaman içerisinde boyun derisi ve boyundaki platizma kası gevşer ve sarkar. Deri altı veya kas altı yağ dokusunda artma, tükürük bezlerinde büyüme ve sarkma görülür. Kişinin çene iskeleti iyi bir hacme sahip değilse bu değişiklikler çok daha erken yaşlarda kendini belli eder.

  Bahsettiğimiz sarkma kendini, özellikle de çene altı bölgesinde kendini gösterir. Çene ile boyun arasında yer alan, halk arasında gıdı olarak ifade edilen bölge ne kadar belirginleşir ve sarkarsa yüz ve boyun estetik görünümünü o derece kaybeder. Bu da kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Bu yüzden boyun bölgesi oldukça önemlidir. Boyun ve gıdı bölgesinde meydana gelen sarkmalar; boyun germe ameliyatı olarak bilinen işlemle tamamen giderilebilir. Bu operasyon hem boyun bölgesinin genç ve sıkı bir görünüme sahip olmasını sağlar hem de çene hattının belirginleşmesine yardımcı olur. Yazımızın devamında ‘’Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Gıdı nasıl gider?’’, ‘’Boyun derisi sıkılaştırma nasıl yapılır?’’ ve ‘’Boyun derisi neden sarkar?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul boyun germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

  Boyun germe ameliyatı, boyun ve dekolte bölgesinde meydana gelen sarkmaları gidermek için yapılan operasyondur. Boyun bölgesi hem güneşin zararlı ışınları, sigara ve diğer çevresel faktörlerden, hem yaşlanmadan hem de kilo alıp verme süreçlerinden aktif olarak etkilenir. Özellikle de obezite cerrahisi gibi operasyonlar sonrasında hastaların boyun bölgesinde ileri derece sarkmalar görülebilmektedir. Bu sarkık deri görünümü, boyun germe ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir. Eğer gıdı bölgesinde yağlanma varsa gıdı liposuction işlemi de boyun germe ameliyatına dahil edilebilir.

  Boyun Germe Ameliyatı İle Neler Yapılabilir?

  Boyun germe ameliyatı ile şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • Boyun bölgesinde yer alan deri sarkması giderilebilir. Genç, sağlıklı ve çekici bir boyun görünümü elde edilebilir.
  • Halk arasında gıdı olarak bilinen bölgedeki yağlanma giderilebilir. Böylece çene hattı güçlendirilebilir.
  • Boyun, yüz ile bedenin geri kalanı arasındaki geçiş bö Bu bölgedeki kırışıklıkların giderilmesi ve cildin sıkılaştırılması ile bedenin estetik bütünlüğü arttırılabilir.

  Boyun germe ameliyatı, bazı durumlarda yüz germe uygulamalarıyla birlikte de yapılabilmektedir.

  Boyun Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

  Boyun germe ameliyatı, cerrahi işlemlerle yapıldığı için iz kalır. Ancak bu izler, kulak arkasında ve çene altında kalacak şekilde düzenlenirler. Bu yüzden fark edilmeleri oldukça güçtür. Aynı şekilde izler, zaman içerisinde ten rengine yaklaşır ve görünürlüklerini büyük oranda kaybederler.

  Boyun Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

  Boyun germe ameliyatı reşit olan herkese yapılabilir. Ancak en uygun boyun germe adayları boyun görünümü kendi normal yaşından ileri gösteren, boyun germe ile fark yaratacak, gerçekçi beklentileri olan sağlıklı kişilerdir. Doktorlar, ameliyat öncesinde hastaların boyun germe operasyonuna uygunluklarını detaylı bir şekilde değerlendirirler. Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler boyun germe ameliyatı yaptırabilmektedir.

  Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Boyun germe ameliyatı, çoğunlukla genel anestezi ile yapılmaktadır. Bazı durumlarda ise daha küçük operasyonlar yapılacağı için lokal anestezi de yeterli olabilmektedir. Anestezinin türü, hastanın durumuna göre özel olarak kararlaştırılır. Her iki uygulama da hastanın ameliyat sırasında ağrı hissi duymasına engel olur.

  Boyun germe ameliyatı sırasında, kişinin problemi ve taleplerine göre birçok farklı teknikle gerçekleştirilebilir. En sık yüz germe ameliyatları ile birlikte yapılan boyun germe operasyonu tek başına çene altından da yapılabilir. Böylece hastanın gıdı olarak tabir edilen çene altı bölgesine ve boyuna müdahale edilir. Gerekirse bu bölgede yer alan fazla yağ dokuları liposuction yardımı ile çıkarılır. Boyun kasları özel tekniklerle gerdirilerek sarkmaya yol açan cilt eksize edilir. Kalan deri ise özel dikiş teknikleri ile gerdirilir ve sabitlenir. Böylece ameliyat son bulmuş olur.

  Boyun germe ameliyatı, yapılan operasyonun kapsamına göre 1,5 saat ila 2 saat kadar sürebilmektedir.

  Boyun Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar ameliyatın ardından bir gece hastanede gözetim altında kalırlar. Bu süre zarfında gerekli bakımlar ve tedaviler uygulanır. Taburcu olan hastalar 2-3 hafta içerisinde büyük oranda iyileşip gündelik yaşamlarına devam edebilirler. Ancak tam olarak iyileşmeleri 1-2 ayı bulabilir. Bu yüzden doktor tavsiyelerine dikkat etmeleri önerilir.

  Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Boyun germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Ameliyat sonrasında yüz ve boyun bölgesi güneşten korunmalıdır.
  • Doktorunuz tarafından önerilen şekilde ve sürede bandaj uygulanmalıdır.
  • Bir süre yorucu işlerden ve sportif faaliyetlerden uzak durulmalıdır.
  • İki gün boyunca banyo yapılmamalıdır.
  • İyileşme süreci boyunca denize veya havuza girilmemelidir.
  • Beden hijyenine dikkat edilmelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz, boyun germe estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul boyun germe fiyatları, yapılan uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul boyun germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button