Dudak Estetiği İstanbul

  Dudak estetiği İstanbul, dudaklar mukozal yapıda olması nedeniyle oldukça hassas bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden gündelik yaşamımızın bir parçası olan pek çok durumdan çok kolay bir şekilde etkilenebilirler. Güneşe maruziyet, sağlıksız yaşam tarzı, sigara kullanımı gibi faktörler zaman içerisinde dudak yüzeyinin yıpranmasına, nem kaybına, dudaklarda sarkmaya ve hacim kaybına, burun dudak arası mesafenin uzamasına sebep olabilir. Yüz güzelliğinin vazgeçilmez bir parçası olan dudaklar, zaman içerisinde kırışabilir, hacimlerini kaybedebilir ve kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olabilirler.

  Dudak estetiği, bu gibi durumlarda tercih edilen ve dudaklara yeniden hacim kazandırılmasını ve güzel bir form almasını sağlayarak yüz güzelliğini pekiştiren bir uygulamadır. Dudak estetiği işlemleri olarak dudak dolguları ve dudak kaldırma ameliyatı olarak da bilinen liplift sayılabilir. Dudak dolgusu olarak bilinen işlem, ameliyatsız estetik uygulamaları arasında geçmektedir. Ameliyatsız dudak estetiğinde, dudakları şekillendirmek ve dudaklara hacim kazandırmak amacıyla hyalüronik asit isimli bir dolgu maddesi kullanılır. Bu madde cildin doğal yapısında da bulunan, vücutla biouyumlu olan, alerjik veya toksik yapıda olmayan bir maddedir. Yoğun miktarda su tutabilme özelliğinden dolayı dudaklara enjekte edildiğinde hem bölgeyi şekillendiren hem de dudakları nemlendiren bir yapıya sahiptir.

  Dudak kaldırma yani liplift işlemi ise lokal anestezi altında yapılan yaklaşık 20 dk süren bir işlemdir. Bu işlem dudak burun arası mesafesi artan yani üst dudağı aşağı doğru sarkmış hastalarda uygulanmaktadır. Liplift sadece sarkan dudağı toparlamakla kalmayıp, içe doğru dönen dudağın renkli kısmının görünürlüğünü de artıracağından dudak hacmini de göreceli olarak artırmış olur. Yazımızın devamında ‘’Ameliyatsız dudak estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Dudak dolgusu kimler için uygundur?’’ ,’’Ameliyatsız dudak estetiğinin avantajları nelerdir?’’ ‘’Liplift işlemi nedir’’ ve ‘’Liplift hangi durumlarda yapılır’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul ameliyatsız dudak estetiği ve liplift hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Dudak Estetiği Nedir?

  Dudak estetiği İstanbul, dudakları dolgun ve yüz ölçütleriyle uyumlu bir şekle kavuşabilmesi için yapılan uygulamadır. Dudak estetik uygulamaları arasında dudak dolgusu ve liplift işlemleri sayılabilir.

  Dudak dolgusu uygulamaları herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmaksızın lokal anestezi altında yapılır. Dudak yapısına özel dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan işlem sırasında; kişinin dudağı genel estetik ölçütler, yüzün diğer komponentlerine uyumu ve oranı ile birlikte kişinin talepleri doğrultusunda şekillendirilir. Böylece son derece çekici, kişinin gençliğini yansıtan, yüz ile uyumlu dudaklar elde edilir.

  Bir diğer dudak estetik işlemi ise liplift işlemidir. Liplift yani dudak kaldırma işlemi de yine lokal anestezi altında uygulanabilen bir işlemdir. Dudak burun arası mesafesi uzayan hastalarda, üst dudağın aşağı sarktığı, dudağın renkli kısmının görünürlüğünün azaldığı durumlarda uygulanır. Kişiye özel ölçümler yapıldıktan sonra burun tabanından gerekli miktarda doku eksizyonu yapılarak dudak yukarı doğru askılanır. Böylece sarkan dudak toparlanmış, dudak görünürlüğü ve göreceli hacmi artmış olur. Ayrıca yaşla birlikte görünürlüğü azalan üst dişlerin de görünürlüğü artırılmış olur ki bu da kişiyi olduğundan daha genç göstermektedir.

  İstanbul Ameliyatsız Estetik Nedir?

  Ameliyatsız estetik, cerrahi kesi veya dikiş işlemleri kullanılmadan yapan estetik uygulamalarıdır. Bu uygulamalar, ameliyatlı estetik operasyonlarına kıyasla çok daha kısa sürerler ve genelde hastalar bir iyileşme süresi beklemek zorunda olmazlar. Yani hastalar uygulama sonrası hayatlarına devam edebilirler. Dudak estetiği, PRP tedavisi ve gençlik aşısı gibi işlemler, ameliyatsız estetik uygulamalarının başında gelirler.

  Bununla birlikte dudağa yapılacak bir diğer işlem liplift yani dudak kaldırma işlemidir. Liplift lokal anestezi altında yaklaşık 20 dk süren bir operasyondur. Burun dudak arası mesafe uzayan ve buna bağlı üst dudağı sarkan kişilerde burun altındaki fazla dokunun alınması ile üst dudak süspanse edilir. Böylelikle üst dudak daha projekte, daha hacimli görünür, sarkma problemi giderilir ve üst diş görünürlüğü artırılarak daha genç bir ağız çevresi görünümü elde edilir.

  Dudak Estetiği İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Dudak estetiği, reşit olan bireylere yapılabilir. 18 yaşını doldurmuş tüm bireyler, dudaklarında hali hazırda bir yara, tümöral lezyon veya enfeksiyon bulunmuyorsa dudak estetiği yaptırabilirler. İşlem son derece kolay ve hızlı olduğu için çok az sınırlandırmaya tabiidir.

  Dudak Estetiği İle Neler Yapılabilir?

  Dudak estetiği ile şu gibi değişimler yapılabilir:

  • Dudaklardaki sarkma giderilebilir.
  • Dudaklardaki yıpranma ve kuruluk şikayetleri giderilebilir.
  • Dudaklardaki incelme giderilebilir, dudaklara hacim kazandırılabilir.
  • Dudaklara yüz ve ağız yapısıyla uyumlu bir şekil verilebilir.
  • Hyalüronik asit sayesinde dudaktaki dokular canlandırılabilir ve dudaklara daha parlak, genç bir yapı kazandırılabilir.

  Dudak estetiği ile elde edilebilecek kazanımlar bu şekilde sıralanabilir.

  Dudak Estetiği İstanbul Kalıcı Mıdır?

  Dudak dolgu uygulamaları kalıcı bir işlem değildir. Dudak dolgusu olarak kullanılan hyaluronik asit, zaman içerisinde dudağın içerisinde erir. Hyalüronik asit, doğal bir madde olduğu için dudak dokularıyla çok iyi bir uyum sağlar. Bu da zaman içerisinde bölgedeki biyolojik süreçlere katılmasına ve erimesine sebep olur. Dudak dolgusu ile yapılan dudak estetiğinin kalıcılık süresi hemen hemen 1 yıl kadardır. İsteyen bireyler, daha sonra bu işlemi tekrarlatabilir.

  Bununla birlikte liplift işleminin etkisi çok daha uzundur. Dudak ve dudak cevresi görünümüne beş ila on yıl gençlik kazandırır. Bu kazanımlar kişinin yaşlanma prosesine bağlı olarak uzun süreler etkinliğini koruyacaktır.

  Dudak Estetiği İstanbul Nasıl Yapılır? 

  Dudak estetiği öncesinde geniş ve kapsamlı bir uygulama planlaması yapılır. Bu plan dahilinde bireyin dudakları; yüz ve ağız yapısı detaylı olarak incelenir. Hastanın, dudak dolgusundan beklentileri ve doktordan talepleri dinlenir. En nihayetinde ise hem çekici hem de doğal bir dudak görünümü elde etmek için planlamalar yapılır.

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? 

  Dudak dolgusu sırasında hastanın dudaklarına anestezik bir krem sürülür. Bu krem bölgedeki dokuları belli miktarda uyuşturur ve kişinin ağrı hissi duymasını engeller. Daha sonra ise doktor, özel enjeksiyon uygulamaları ile bölgeye hyalüronik asit isimli doğal dolgu maddesini enjekte eder. Bu malzeme yardımı ile dudaklara istenilen ve planlanan şekli verir. Böylece dudaklar gergin, hacimli, çekici ve genç bir görünüm kazanır.

  Liplift Nasıl Yapılır?

  Liplift işleminde ise işlem öncesi detaylı analiz ve ölçüm sonrası eksize edilmesi planlanan alan belirlenir. Bu bölgeye lokal anestezi enjeksiyonu sonrası fazlalık doku eksize edilerek dudak yukarı doğru tekrar sabitlenir. Böylece sarkma problemi giderilir, dudağın görünürlüğü artırılarak daha hacimli görünmesi sağlanır, üst diş görünürlüğü artırılarak daha genç bir görünüm yakalanır. Dudak estetiği oldukça hızlı bir uygulamadır. Çoğu zaman tüm işlemler 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmış olur.

  Dudak Estetiği İstanbul Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Hastalar, dudak estetiğinin ardından gündelik yaşamlarına dönebilirler. Dudak dolgusu sırasında cerrahi işlemler kullanılmadığı için uzun süreler boyu dinlenmeye gerek yoktur. Yalnızca bir süre dudaklara baskı yapmamaya, masaj yapmamaya , fazla dokunmamaya ve bir hafta süre ile öpüşmemeye dikkat etmek gerekir. Aynı şekilde bir süre aşırı güneşli vakitlerde dışarıya çıkılmaması, çıkılacaksa da güneşin zararlı ışınlarına karşı dudağın korunması önerilir. Böylece dudak hızlı bir şekilde yeni yapısına alışacaktır.

  Liplift işlemi sonrasında da operasyon alanı korunmalı, iyileşme süresince mümkünse sigara kullanılmamalı, dudağa ve işlem bölgesine travmadan kaçınılmalıdır. Doktorunuz, ameliyatsız dudak estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Dudak Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul ameliyatsız dudak estetiği fiyatları, yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu yüzden net bir ücretten bahsetmek mümkün değildir. İstanbul ameliyatsız dudak estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button