İstanbul Bişektomi – İstanbul Yanak Estetiği

  Sağlıklı ve yüz ile uyumlu yanaklar, estetik açıdan hoş kabul edilen bir yüzün vazgeçilmez parçalarıdır. Gerek yüz üzerinde kapladıkları alan gerekse de yüzdeki organlar için bütünlük sağlamaları açısından oldukça önemlidirler. Yanak bölgesi, kilo alıp vermek ve ilerleyen yaş gibi faktörlerden çok kolay bir şekilde etkilenebilir. Normalden daha hacimli ve şişkin bir yapıya sahip olarak göz ve burun gibi önemli organları geri planda bırakabilirler. Bu durum yüz güzelliğini olumsuz etkiler.

  Günümüzde, bişektomi olarak da bilinen uygulama sayesinde yanakları inceltmek; yanakları yüz ile uyumlu olacakları biçimde şekillendirmek mümkündür. Bu uygulama sayesinde yanaklar ile yüz üzerindeki diğer organlar arasında estetik bir bütünlük kurulabilir. Böylece kişinin yüz güzelliği pekiştirilebilir. Yazımızın devamında ‘’Yanak inceltme ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Yanak nasıl eritilir?’’ ve ‘’Bişektomi neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul bişektomi operasyonu hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Bişektomi Nedir? Yanak Estetiği Nedir?

  Bişektomi, yanakların inceltilmesi ve yüzün estetik açıdan daha zengin bir boyut kazanması için yapılan operasyondur. Yanak derisinin altında yüksek oranda yağ dokusu yer alır. Bu doku, kişinin hayatı boyunca boyut olarak değişebilir. Özellikle de kilo problemi olan veya kilo sorunu olmasa bile yapısal olarak ailesinde de dolgun yanaklara sahip olan bireylerde daha fazla görülebilir. Yanaklarda fazla yağ dokusu bulunması, yüzün doğal ve çekici hatlarını perdeler. Yüzde yetişkin, çekici bir ifadeden ziyade bebeksi ve ‘tatlı’ bir görünüm oluşmasına sebep olur. Yüzü olması gerekenden daha iri görüneceğinden kişiyi olduğundan daha kilolu gibi gösterebilir. Yanak estetiği olarak da bilinen bişektomi sayesinde bu fazla yağ dokularından kurtulmak mümkündür. Böylece elmacık kemikleri belirginleşebilir, yüz hatları ortaya çıkabilir ve birey çok daha çekici bir yüze sahip olabilir.

  Bişektomi Neden Yapılır?

  Bişektomi yanakların inceltilmesi ve yüz hatlarının belirginleşmesi için yapılmaktadır. Bazı bireyler her ne kadar spor yapsalar ve sağlıklı bir vücuda sahip olsalar da yanaklarındaki yağlardan kurtulamazlar. Kişinin kilosu ideal olsa dahi yapısal olarak yanaklardaki ‘Bichat yağ yastıkçığı’ denilen yanak yağları olması gerekenden fazla olabilir. Bu durumda bireyler daha çekici, belirgin ve estetik yüz hatlarına sahip olabilmek için bişektomiye başvururlar.

  Bişektomi Kimlere Yapılabilir?

  Bişektomi yani yanak estetiği, 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bişektomi ameliyatı sırasında yanaklara ve çevre dokulara müdahale edilir. Bu dokular, ergenlik dönemine kadar gelişmeye devam ettiği için 18 yaşından küçük olan bireylere bişektomi önerilmez.

  Bişektomi Kalıcı Mıdır?

  Bişektomi ameliyatıyla elde edilen kazanımlar kalıcıdır. Ancak bu kalıcılık büyük oranda hastanın kendisine bağlıdır. Bişektomi ameliyatı sonrası sağlıklı bir beslenme rutini ve yaşam tarzı seçilirse bu uygulamanın kalıcılığı çok daha fazla olacaktır.

  Bişektomi Nasıl Yapılır? Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Bişektomi genellikle lokal anestezi veya sedasyon altında yapılabilen bir uygulamadır. Anestezi uygulamasının türüne; hastanın genel sağlık durumuna ve bişektomi sırasında yapılması planlanan işlemlere göre özel olarak karar verilir. Bu uygulamaların her biri, etkin bir şekilde hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi duymasını engeller.

  Anestezi işleminin ardından doktor, yanağın iç bölgesine küçük bir cerrahi kesi uygular. Daha sonra ise bu kesi yardımı ile yanağın içerisindeki ‘Bichat yağ yastıkçığı’ uygun miktarda alınır ve özel bir dikişle cerrahi kesiyi kapatılır. Daha sonra ise aynı işlem diğer yanağa da uygulanır. Bişektomi oldukça hızlı bir operasyondur. Çoğu zaman bir saati bile bulmadan tüm işlemler son bulur.

  Bişektomi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar, bişektomi sonrası aynı gün taburcu edilirler. İşlem sırasında yanakların dış kısmına müdahale edilmediği için yüzde iz kalmaz. İyileşme çoğu zaman 2 hafta içerisinde büyük oranda gerçekleşmiş olur. Bu süreçte ve sonrasında hastalar, olası enfeksiyon riskini düşürmek ve iyileşme sürecini hızlandırmak için bazı durumlara dikkat etmelidirler.

  Bişektomi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Bişektomi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Ağız hijyenine dikkat edilmelidir. Ameliyat sonrasında doktorun önerdiği şekilde ağız bakımı yapılmalıdır.
  • Ameliyat sonrasında bir süre yumuşak dokulu ve soğuk besinler tüketilmelidir.
  • Yanak estetiği sonrası 3 gün boyunca belirli aralıklarla yanaklara soğuk uygulama yapılmalıdır.
  • Doktor tarafından reçete edilen ilaçlar, doktorun tavsiye ettiği süre boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • Bişektomi ameliyatı yaz aylarında gerçekleşmişse dışarı çıkmadan önce güneş kremi kullanılmalıdır. Yanak, güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmalıdır.
  • Yanaklar, fiziksel darbelere karşı korunmalıdır.

  Doktorunuz, bişektomi öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Bişektomi Fiyatları 2024

  Bişektomi fiyatları, yapılan uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Yanak estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button