Uyluk Germe Ameliyatı İstanbul

  ‘‘Uyluk’’ ismiyle bilinen bölge kalça ile diz kapakları arasında yer almaktadır. Bu bölge, kilo değişimlerinden, beslenme alışkanlıklarından ve ilerleyen yaştan kolay bir şekilde etkilenebilir. Bölgede yer alan deri dokusu, bahsettiğimiz faktörler sebebiyle sarkabilir ve estetik olarak hoş kabul edilmeyen bir görünüme yol açabilir. Sarkmaya ek olarak yıpranma sebebiyle deride çatlaklar ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Tüm bunlar hem kalçanın hem de bacakların görünümünü olumsuz etkiler. Uyluk germe ameliyatı olarak bilinen işlem sayesinde, bahsettiğimiz olumsuz durumlardan kurtulmak mümkündür. Uyluk germe ameliyatıyla; kalça ile bacaklar arasındaki geçiş bölgesi, sıkı ve genç bir görünüme kavuşturulabilir. Bu operasyon, doktor tarafından hastaya özel olarak planlanır. Böylece yalnızca hastanın talep ettiği veya ihtiyaç duyduğu bölgelere müdahale edilir. Yazımızın devamında ‘’Uyluk germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Uyluk germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ ve ‘’Uyluk sıkılaştırma ameliyatı kimler için uygundur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul uyluk germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

  Uyluk germe ameliyatı, diz kapakları ile kalça arasındaki sarkmaların giderilmesi amacıyla yapılan operasyondur. Uyluk bölgesi, bölgesel yağlanmanın ve deri sarkmalarının en sık yaşandığı vücut bölgelerinden biridir. Bölgesel yağlanma, bağ doku ve deri yıpranmasıyla da birleşince bölgede sarkmalar görülür. Bu sarkmalar, özellikle de dar kıyafetlerle daha belirgin bir şekilde gözlenebilirler. Uyluk germe ameliyatı, bu sarkmalara yol açan fazla dokuların uzaklaştırılması için yapılan cerrahi operasyondur.

  Uyluk Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

  Uyluk bölgesi, bacak ile gövde arasında geçişin yaşandığı bölgedir. Kilo problemi olan kişilerde genellikle uyluk ve karın bölgesi kilolu iken bacaklar bu alanlara göre daha zayıf görülür. Bu görünüm vücut harmonisinin bozulmasına yol açar. Bu yüzden uyluk bölgesi hem bacakların hem de karın ve kalça bölgesinin görünümünü etkileyebilir. Uyluk germe ameliyatı, bu bölgedeki sarkmaların giderilmesi için yapılır. Uylukta bölgesel yağ birikimi de varsa uyluk germe ameliyatına liposuction da eklenebilir. Böylece bacaklar, kalça ve karın bölgesi arasında uyumlu; estetik bir geçiş oluşturulur. Uyluk germe ameliyatı hem bacakların estetik bir görünüme kavuşması hem de vücudun estetik bütünlüğünün pekiştirilmesi amacıyla yapılır.

  Uyluk Germe Ameliyatı İle Neler Yapılabilir?

  Uyluk germe ameliyatı ile uyluk bölgesinde görülen sarkmalar giderilir. Eğer sarkmaya yol açan deri üzerinde kırışıklıklar ve çatlaklar varsa bu alanın eksizyonu yapılacağından ve geri kalan cilt gergin şekilde kapatılacağından bu sorunlar da giderilebilir. Bu bölgede bulunan fazla yağ dokusu liposuction yöntemi ile alınabilir. Kalan deri dokusu ise genç ve sağlıklı bir görünüm oluşturmak amacıyla gerdirilebilir. Uylukta yağlanma problemi ön planda olup fazla cilt sarkması olmayan kişilerde ise özellikli cihazlarla sadece liposuction ile kesi yapılmadan da iyi sonuçlar alınabilir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

  Uyluk germe ameliyatı, reşit olan her birey için uygundur. Bazı sağlık sorunları uyluk germe ameliyatına engel teşkil edebilir. Hastalar, bu sağlık sorunları açısından detaylı olarak incelemelerden geçerler. Böylece ameliyata uygunlukları doktor tarafından kararlaştırılmış olur.

  Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Uyluk germe ameliyatı ameliyatın kapsamına göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Anestezi işleminin türüne, uyluk germe ameliyatı sırasında yapılacak olan işlemlere ve hastanın genel sağlık durumuna göre özel olarak karar verilir. Her iki anestezi uygulamasında da hastalar, ameliyat sırasında ağrı hissetmezler.

  Uyluk germe ameliyatı sırasında, eğer bölgesel yağlanma varsa öncelikle alana liposuction yapılarak hedef bölgedeki fazla yağ dokusu uzaklaştırılır. Daha sonra sarkmaya yol açan fazla deri dokusu uygun alanda minimal görünülüğe neden olacak şekilde alınır. Daha sonra ise kalan deri dokusu, özel cerrahi tekniklerle kapatılır. Aynı işlemler diğer bacağa da yapılır ve operasyon son bulur. Böylece bölgedeki sarkma, kırışıklık ve çatlak gibi problemler giderilmiş olur.

  Uyluk germe ameliyatı, operasyonun kapsamına göre 2-3 saat kadar sürebilmektedir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar, uyluk germe ameliyatı sonrası 1 gece hastanede misafir edilirler. Hastane misafirliği boyunca hastalar ile özel olarak ilgilenilir. Ameliyat bölgesine bakım yapılır, gerekli ilaçlar hastaya uygulanır. Taburcu olan hastalar, doktor önerisiyle birlikte birkaç hafta içerisinde gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak tam iyileşme birkaç ayı bulabilmektedir. Tam iyileşme sağlanana kadar hastalara, doktor tavsiyelerine özenle uymaları önerilir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Uyluk germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Bir süre ağır sportif faaliyetler yapılmamalıdır.
  • Bacaklara bir süre fazla yüklenilmemelidir.
  • Bir süre havuza veya denize girilmemelidir.
  • Doktor önerisiyle birkaç gün sonra duş almaya başlanabilir.
  • Yalnızca doktor tarafından reçete edilen ilaçlar kullanılmalıdır.
  • Beden hijyenine dikkat edilmelidir.

  Doktorunuz, uyluk germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

  Uyluk germe ameliyatı fiyatları, yapılan ameliyatın kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Uyluk germe ameliyatı fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button