z Germe İstanbul

  Yüz germe İstanbul, yüz, insan bedenindeki en önemli bölgelerden biridir. Hem duygularımızı ifade ederken hem duyu organlarımızla çevremizi algılarken yüzümüz aktif bir rol oynar. Mimik kaslarımız duygu ve düşüncelerimize göre anlık olarak şekil değiştirir. Böylece sosyal etkileşimlerin vazgeçilmez bir parçası olan yüz ifadeleri oluşur. Mimikler veya yüz ifadeleri, her ne kadar gerekli olsalar da zaman içerisinde yüzdeki mimik kaslarının üzerini örten ciltte  kırışıklık ve çukurluklara sebep olabilirler. Kronolojik yaşlanma da bir diğer önemli cilt yaşlanması nedenidir. Yaşla almakla birlikte yüzün tüm komponentlerinde (kemik, yağ dokusu, deri) hacim kaybı ve yüzün asıcı ligamanlarında laksisite meydana gelir.

  Derinin yapıtaşlarından kollajen, elastin ve hyalüronik asitte azalma cildin elastikiyetinin azalmasına yol açar. Hücre sayısı azalır. Bu da derinin incelmesine, esnekliğini kaybetmesine neden olur. Bu durum sigara kullanımı ve genetik yatkınlıkla da birleşince yüzde sarkmalar, kırışıklıklar ve çukurluklar meydana gelir. Yüz derisinde meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar kişinin kendi yaşından daha yaşlı bir görünüme sahip olmasına neden olabilirler. Bu da pek çok kişi tarafından istenmeyen bir durumdur. Yaşlanmayı durdurmak mümkün olmasa da günümüzde İstanbul yüz germe estetiği olarak da bilinen işlem sayesinde yaşlı ve yorgun görünümden kurtulmak, canlı ve genç bir yüz görünümüne kavuşmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Yüzde sarkma neden olur?’’, ‘’Yüz neden kırışır?’’ ve ‘’Yüz germe kimlere yapılabilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul yüz germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Yüz Germe Nedir?

  Yüz germe İstanbul, yüzde meydana gelen kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek için yapılan operasyondur. Sarkan yüz cildi toparlanarak deri gerginleştirilir. Cilt altındaki yağ doku ve ligamanlar kişinin gençliğindeki görünümüne ve pozisyonuna yakın yerlere taşınarak askılanır. Yüz germe ameliyatı sayesinde yüze genç, toplu ve sıkı bir görünüm kazandırılabilir. Bu işlem özel cerrahi teknikler yardımıyla yapılır ve tamamen kişiye özel olarak planlanır. Yüz germe ameliyatı yüzün alt 2/3 lük kısmında etki gösterir. Eğer kişinin tüm yüzünde ve boynunda sarkmalar varsa yüz germe ameliyatları boyun germe, alın germe, kaş kaldırma ve göz kapağı estetiği ile kombine de edilebilir.

  Yüzde Sarkma Neden Olur?

  Yüzde sarkmaya ve kırışıklıklara yol açabilecek faktörler şunlardır:

  • İlerleyen yaş.
  • Tekrarlayan güneş hasarı.
  • Sağlıksız beslenme alışkanlıkları.
  • Sigara kullanımı.
  • Uyuşturucu madde kullanımı.
  • Yetersiz su tüketimi.
  • Kilo alıp verme.
  • Genetik faktörler.
  • Bazı cilt hastalıkları.

  Tüm bu nedenler yüz derisinde sarkmalara ve kırışıklıklara yol açabilirler.

  Yüz Germe Ameliyatı İle Neler Yapılabilir?

  Yüz germe ameliyatı ile şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • Yüzde görülen yaşlılık belirtileri giderilebilir.
  • Yüz sıkı ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşturulabilir.
  • Yüzde meydana gelen sarkmalar ve kırışıklıklar giderilebilir.
  • Yüzde yer alan dokular, estetik bir görünüm sağlamak amacıyla yeniden düzenlenebilir ve konumlandırılabilir.

  Özetlemek gerekirse yüz germe ameliyatı ile yüz cildinin genç ve estetik bir görünüm kazanması sağlanabilir.

  Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  Yüz germe ameliyatı teorik olarak 18 yaşını doldurmuş olan herkese yapılabilir. Ancak yüz germe ameliyatı gerektirecek kadar yüzde deformasyon genellikle orta yaşlarda başlamaktadır. Kendi yaşından daha yaşlı gösteren orta yaşlı kişiler için uygundur demek çok daha uygun olacaktır. Kemik yapısı iyi durumda olan, sağlıklı, beklentileri gerçeği olan kişilerde ameliyat sonuçları çok daha tatmin edici olmaktadır. Hem erkekler hem de kadınlar yüz germe ameliyatı yaptırabilmektedir.

  Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Yüz germe ameliyatı, genel anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Genel anestezi uygulaması sayesinde hastaların ağrı ve rahatsızlık hissi duyması engellenmiş olur.  Ameliyat sırasında cerrahi işlemler yardımı ile yıpranmış dokular onarılır. Yüz germe ameliyatı birçok farklı teknikle uygulanabilir. Genel olarak kulak önünden başlayıp kulak arkasından saçlı deriye uzanan kesiden yüzdeki cilt altı dokulara ulaşılır. SMAS adı verilen yüzeysel kas ve bağ dokusu ve cilt gerdirilir. Bu işlem sonrası sarkmaya sebep olan fazla deri dokusu alınır ve özel dikiş işlemlerinin ardından operasyon sonlandırılır. Yanak ve çene bölgesinde sarkma dışında da problemler varsa yüz germe ameliyatına diğer yüz estetik operasyonları da kombine edilebilir. Yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilecek diğer ameliyatlar alın germe, kaş askılama, göz kapağı estetiği, yüze yağ transferi, boyun germe, rinoplasti (burun estetiği) ve çene ucu estetiğidir.

  Sadece yanak bölgesinde ve alt göz kapaklarında sarkma veya hacim problemi yaşayan daha genç hastalarda ise orta yüz germe ameliyatı daha uygun olmaktadır. Yaşlanmaya bağlı veya yapısal olarak yanak bölgesi yumuşak dokularda sarkma, düzleşme veya hacim kayıpları görülebilir. Tear though (göz altı oluğu) belirginleşip göz altı torbaları ortaya çıkabilir. Bu bölgede yoğunlaşan problemleri olan 30-50 yaş arası hastalarda orta yüz germe ameliyatı daha uygundur. Yine orta yüz germe ameliyatları ile de diğer yüz estetik operasyonları ihtiyaç ve talep dahilinde kombine edilebilir.

  Yüz germe ameliyatı, yapılan işlemlerin kapsamına göre 3 ila 6 saat kadar sürebilmektedir.

  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Yüz germe ameliyatı olan hastalar, ameliyatın ardından bir ila iki gün kadar hastanede misafir edilirler. Hastane kontrolü boyunca hasta ile özel olarak ilgilenilir. Ameliyat sonrası belli bir süre koruyucu yüz maskesi kullanılır. Gerekli takipler ve ilaç uygulamaları yapılır. Taburcu olan hastalar, bir süre evlerinde dinlenmelidirler. İyileşme süreci sırasında bir süre yüzde morarma ve şişlik gözlenebilir. Morarma ve şişlikler ilk 2 hafta içerisinde büyük oranda geçer, ancak tam olarak kaybolmaları bir ayı bulabilir. Yara iyileşme süreci genel olarak bir yıl süre ile devam ettiğinden nihai sonucu görmek biraz uzun sürse de yaklaşık üç ay sonra genellikle beklenen sonuç alınabilmektedir.

  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Yüz germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Yüz germe ameliyatı sonrası hastalar, bir süre sırt üstü bir pozisyonda dinlenmeli ve uyumalıdır.
  • Ameliyat sonrası doktorun önerdiği şekilde belli bir süre yüz maskesi kullanılması gerekebilir.
  • Ameliyat sahası güneşten iyi korunmalıdır.
  • Yüz gerdirme ameliyatı sonrası hastalar, doktorun önerdiği süre boyunca ağır işler ve sportif faaliyetler yapmamalıdır.
  • Ameliyattan sonra belli bir süre makyaj yapılmamalıdır.
  • Rutin doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.
  • Ameliyattan önce en az 1 ay ve sonrasında da bir süre sigara kullanılmamalıdır.

  Doktorunuz, yüz germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul yüz germe fiyatları, operasyon sırasında yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul yüz germe fiyatları hakkında daha kapsamlı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button