Gençlik Aşısı İstanbul

  Gençlik aşısı İstanbul; deri, insan vücudundaki en geniş ve büyük organdır. İçerisinde pek çok hücre ve doku, bu hücre ve dokulara ait birçok özel mekanizma barındırır. Bu hücresel mekanizmalar, cildin beslenmesini, yenilenmesini ve onarılmasını sağlarlar. Elbette bu aktiviteleri gerçekleştirmek için bazı kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Bu kaynakların başında vitaminler, mineraller ve çeşitli organik bileşenler gelir. Cilt bu maddeleri kullanarak kendisini yeniler, gençleştirir; ölü hücrelerinden arınarak yerini yeni ve genç hücrelerle doldurur.

  Bahsettiğimiz iyileşme ve yenilenme süreçleri bazı kişilerde istenen bir hızda ve biçimde gerçekleşmeyebilir. İleri yaş, sağlıksız yaşam tarzı, sigara kullanımı, güneşe maruziyet, sağlıksız beslenme, yetersiz su tüketimi, kaynak yetersizliği gibi faktörler cildin kendisini yenilemesini zorlaştırabilir. Bu hastalar doğal iyileşme süreçlerinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için bazı destek uygulamalarına ihtiyaç duyarlar. Gençlik aşısı da bu uygulamalardan biridir. Gençlik aşısı, içeriğindeki özel maddeler yardımı ile cildi nemlendirir, besler. Cildin onarım mekanizmalarını aktifleştirir. Böylece ciltte meydana gelen yıpranmalar daha etkin bir şekilde iyileşmeye başlar. Cilt kendisini yeniler ve gençleştirir. İşlem bu sebeple gençlik aşısı ismiyle bilinir. Yazımızın devamında ‘’Gençlik aşısının avantajları nelerdir?’’, ‘’Gençlik aşısı kimler için uygundur?’’ ve ‘’Gençlik aşısı nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul gençlik aşısı uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı Nedir?

  Gençlik aşısı İstanbul, cildin iyileşme süreçlerini aktifleştirmek, cildi nemlendirmek ve gençleşmesini sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Bu işlem ameliyatsız estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Gençlik aşısının yapısında bulunan maddeler, cilt tarafından özenle kullanılırlar. Bu maddeler sayesinde cilt düzgün bir şekilde nemlenir, beslenir; yenilenme süreçlerini aktifleştirir. Dolayısıyla çok daha canlı, genç ve sağlıklı bir görünüm kazanır. Bu işlem sırasında cerrahi kesilere ve dikişlere gerek kalmaz. Bu yanıyla oldukça avantajlı bir estetik uygulamasıdır.

  Gençlik Aşısı Neden Yapılır?

  Gençlik aşısının faydaları şunlardır:

  • Cildin iyileşme mekanizmalarını aktifleştirir.
  • Cildi besler ve destekler.
  • Cildin canlılık kazanmasına yardımcı olur.
  • Cildi nemlendirir.
  • Ciltte ince kırışıklık görünümünü azaltır.
  • Ciltteki zarar görmüş ve yıpranmış dokuların iyileşmesine yardımcı olur.
  • Ciltteki lekelerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur.
  • Cildin gençleşmesine katkı sağlar.

  Gençlik aşısı bu gibi faydaları sebebiyle yapılmaktadır.

  Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  Gençlik aşısı şu gibi bölgelere yapılabilir:

  • Alın çevresi.
  • Kaşlar ve çevresi.
  • Burun çevresi.
  • Göz altları ve göz çevresi.
  • Yanaklar ve elmacık kemikleri.
  • Dudak çevresi.
  • Çene.
  • Dekolte bölgesi.
  • Boyun ve ense bölgesi.

  Gençlik aşısı bu bölgelere uygulanabilir. Uyguladığı bölgedeki dokuların onarımını hızlandırır ve cildi destekler.

  Gençlik Aşısının İçinde Ne Var?

  Gençlik aşısının içerisinde cildin ihtiyaç duyduğu önemli kaynaklar vardır. Bu kaynakların başında çeşitli vitaminler, mineraller, proteinlerin yapılası olan aminoasitler, biomimetik peptidler ve hyalüronik asit gibi organik maddeler yer alır. Hyalüronik asit, dolgu uygulamalarında da kullanılan, cildin yapısında doğal olarak bulunan özel bir maddedir. Tüm bu maddeler cildin nemlenmesini, beslenmesini ve desteklenmesini sağlarlar. Bu sayede, cildin doğal iyileşme mekanizmaları çok daha aktif ve rahat bir şekilde çalışılarak cilde gençlik ve güzellik katar.

  Gençlik Aşısının Etkileri Kalıcı Mıdır? Gençlik Aşısı Tekrarlanabilir Mi?

  Gençlik aşısı ile topikal olarak kullanılan herhangi bir kreme veya ağız yoluyla alınan herhangi bir takviyeye göre ciddi oranda kazanım elde edilir. Çünkü gençlik aşısı direk sorunun olduğu bölgeye enjekte edilerek uygulanır. Ancak zaman içerisinde yaşlanma süreci ve çevresel etkenlere maruziyet devam ettiğinden cilt yeniden yıpranacak veya zarar görecektir. Bu yüzden kazanımların daha kalıcı ve etkili olabilmesi için işlemin tekrarlanması gerekir. Gençlik aşısı, doktor önerisiyle tekrarlayan seanslar eşliğinde yapılabilmektedir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

  Gençlik aşısı özel enjeksiyon uygulamaları ile yapılır. Enjeksiyon yapılacak olan bölgeye anestezik krem sürülür. Bu krem kişinin işlem sırasında ağrı hissetmesini önler. Daha sonra ise doktor, içeriğinden daha önce bahsetmiş olduğumuz gençlik aşısını, hedef bölgelere enjekte eder. İşlem oldukça hızlı ve konforludur. Gençlik aşısı uygulaması çoğu zaman 15 dakika içerisinde tamamlanmış olur.

  Gençlik Aşısı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar gençlik aşısı işleminin hemen ardından gündelik yaşamlarına devam edebilirler. Uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar görülmesi mümkündür. Bu kızarıklıklar, bir iki gün içerisinde azalarak tamamen kaybolurlar. Bu süreçte bireylere, uygulama bölgesine fazla dokunmamaları; bölgeye masaj yapmamaları önerilir. 1 gün kadar sıcak su ile temas ettirilmemelidir. Aynı şekilde güneşin zararlı ışınlarına karşı bir süre korunmalıdır.

  İstanbul Gençlik Aşısı Fiyatları 2024

  İstanbul gençlik aşısı fiyatları, işlemin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Gençlik aşısı ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button