Kalça Estetiği İstanbul

  Kalça estetiği İstanbul, kalça, insan vücudunun merkezinde yer alan bir bölgelerden biridir. Bedenin estetik bütünlüğü kalçanın şekli, yerleşimi ve duruşu çerçevesinde şekillenir. Kalça çevresi; kilo alımı ve ilerleyen yaş gibi faktörlerden çok kolay etkilenebilmektedir. Genetik özelliklerin de etkisi ile bu bölgelerde sarkmalar, şekil bozuklukları veya boyut farklılaşmaları meydana gelebilmektedir. Günümüzde, kalça estetiği veya popo estetiği olarak bilinen işlem yardımı ile popolara vücutla uyumlu ve çekici bir görünüm kazandırmak mümkündür. Kalça estetiği sayesinde popolar büyütülebilir, küçültülebilir; popolardaki sarkmalar ve çatlaklar giderilebilir. Böylece kişiler belirgin, hacimli ve çekici kalçalara sahip olabilirler. Yazımızın devamında ‘’Brezilya popo estetiği nedir?’’, ‘’Kalça estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Kalça büyütme estetiği nasıl yapılır?’’ ve ‘’Kalça küçültme estetiği nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul kalça estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Kalça Estetiği Nedir?

  Kalça veya popo estetiği, popoların şekil ve yapı itibariyle vücut ile uyumlu ve çekici bir görünüme sahip olabilmesi için yapılan operasyondur. Popolar, bölgesel yağlanmalardan ve yerçekiminden çok fazla etkilenirler. Bu gibi durumlar sebebiyle popolarda sarkmalar, yağlanmalar ve düzensizlikler görülebilir. Popo estetiği ile popolardaki estetik sorunları ortadan kaldırmak mümkündür. Böylece kişiler hacimli, sıkı ve çekici kalçalara sahip olabilirler.

  Kalça Estetiği Neden Yapılır?

  Kalça estetiği hem popodaki estetik sorunları gidermek hem de popolara çekici bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi popolar ve popo çevresi çok çabuk yağlanabilmektedir ve bu yağlar spor ve diyetle yıkıma dirençli yağlardır. Bu yağlanmanın asimetrik veya düzensiz olması hoş olmayan bir popo görünümüne neden olabilir. Bununla birlikte fazla miktarda kilo alıp verme beraberinde sarkmalara ve çatlaklara sebep olabilmektedir. Kalça estetiği bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılır. Kalça estetiği sayesinde kalçalar, vücut ile uyumlu ve çekici hatlara sahip olabilirler.

  Kalça Estetiği İle Neler Yapılabilir?

  Kalça estetiği ile şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • Bölgesel yağlanmanın bulunduğu, fazla büyük olan popolar; vücut ile uyumlu olacakları ölçüde küçültülebilirler.
  • Yağlanma pateninin düzensiz veya biçimsiz olduğu popolarda liposuction ile şekillendirme yapılabilir.
  • Küçük, hacimsiz ve şekli hoş olmayan popolara yağ grefti veya implant uygulamaları ile hoş ve çekici bir görünüm kazandırılabilir.
  • Kalçalara, popo kaldırma işlemi ile dik, belirgin ve hacimli bir yapı kazandırılabilir.

  Kalça estetiği, popo estetiği veya Brezilya popo estetiği olarak bilinen işlemler yardımı ile kalçalara pek çok estetik işlem uygulanabilir.

  Kalça Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Kalça estetiği 18 yaşından büyük olan herkes için uygundur. Operasyona engel teşkil edebilecek bir sağlık sorunu bulunmuyorsa, reşit olan bireyler talep dahilinde kalça estetiği yaptırabilirler.

  Kalça Estetiği Nasıl Yapılır? 

  Kalça estetikleri, genel anestezi uygulamalarıyla birlikte yapılabilmektedir. Böylece hastaların operasyon sırasında ağrı hissetmeleri önlenmiş olur. Kalça estetiğini genel olarak üç başlık altında incelemek mümkündür:

  Kalça Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kalça büyütme veya popo büyütme estetiği, hastanın vücut diğer vücut bölgelerinden alınan yağ dokusu veya popo implantları ile yapılır. Genellikle kişinin kendi yağ dokusunun tercih edildiği bu ameliyatlarda liposuction yardımı ile bölgesel yağlanmanın bulunduğu yerlerden yağ dokusu alınarak enjekte edilmeye uygun hale getirilir. Daha sonra ise poponun hedef bölgelerine dikkatle transfer edilir. Bazı durumlarda popo büyütme amacıyla özel implantlar da kullanılabilmektedir.

  Kalça Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kalça küçültme estetiği, popodaki fazla yağ dokularının alınması ve kalan dokuların şekillendirilmesi ile yapılır. Böylece poponun, vücudun geri kalanıyla uyumlu bir boyut kazanması sağlanmış olur. Kalça küçültme estetiği sırasında bölgede bulunan fazla deri dokusu da alınabilir. Böylece olası sarkma durumlarının önüne geçilebilir.

  Kalça Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kalça germe estetiği, daha önce bahsettiğimiz uygulamalarla birlikte yapılabilmektedir. Bu işlem sırasında popoda yer alan fazla deri dokusu, cerrahi işlemler yardımıyla alınır. Daha sonra ise kalan deri; sıkı ve hacimli bir kalça görünümü oluşturmak amacıyla özel tekniklerle gerdirilir.

  Kalça estetikleri, yapılan operasyonun türüne ve kapsamına göre farklı sürelerde son bulabilmektedir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Kalça Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Kalça estetiği sonrası hastaların, 1 gece boyunca hastanede kalmaları gerekebilir. Bu süre zarfında gerekli destek tedavileri uygulanır, gerekli bakım ve takip işlemleri gerçekleştirilir. Taburcu olan hastalar, 7 ila 10 günlük bir süre içerisinde gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. Popo estetiği sonrası tam iyileşme, yapılan operasyonun kapsamına göre birkaç ayı bulabilmektedir. Tam iyileşme sağlanana kadar, doktor tavsiyelerine dikkatle uyulmalıdır.

  Kalça Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kalça estetiği sonrası şu gibi durumlara dikkat edilmelidir:

  • Hastalar bir süre oturma, uyuma ve dinlenme pozisyonlarına dikkat etmelidirler.
  • Ağır işler yapmamalıdırlar.
  • Yorucu sportif faaliyetlerden uzak durmalıdırlar. Doktor önerisine göre bir süre sonra bazı egzersizleri yapmaya başlayabilirler.
  • Genel beden hijyenlerine dikkat etmelidirler.
  • Bir süre havuza ve denize girmemelidirler.

  Doktorunuz, kalça estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Kalça Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul kalça estetiği fiyatları; operasyonun hangi amaç doğrultusunda yapıldığına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İstanbul kalça estetiği ücreti hakkında kapsamlı bilgi almak için bize ulaşabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button