Kol Germe Ameliyatı İstanbul

  Kollar, gün içerisinde en aktif olan uzuvlarımızdandırlar. Kronolojik yaşlanma ile birlikte ciltte kollajen ve elastin azalmasına bağlı olarak cilt elastikiyetinin azalması ve yer çekiminin etkisiyle kollarda sarkma meydana gelebilir. Bu durum, özellikle de sarkmaya engel olmakla görevli bağ dokular yıprandığında belirginleşir. Kol derisindeki sarkma, bölgesel yağlanma gibi faktörlerle birleşince hem iki kol arasında hem de kollar ile beden arasında uyumsuzluklar görülür. İlerleyen yaş ve kilo alıp vermek gibi faktörler bu durumun daha fark edilir bir boyuta ulaşmasını sağlayabilmektedir.

  Bahsetmiş olduğumuz estetik sorunlar, kol germe ameliyatı sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir. Kol germe ameliyatı İstanbul ile, kollar arasındaki uyumsuzluğu gidermek; kolların sıkı, genç ve uyumlu bir görünüm kazanmalarını sağlamak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Kollardaki sarkmalar nasıl giderilir?’’, ‘’Kol sıkılaştırma ameliyatı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Kol germe ameliyatı kimler için uygundur?’’ gibi sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul kol germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Kol Germe Ameliyatı Nedir?

  Kol germe ameliyatı, kol derisinde meydana gelen sarkmaları ve bölgesel yağ depolanmalarını gidermek için yapılan operasyondur. Kol, gündelik yaşamımız sırasında sürekli hareket halindedir. Bu da koldaki dokuların yer çekiminden daha kolay etkilenmesine sebep olur. İlerleyen yaş ve genetik faktörlerin de etkisiyle kolda zaman içerisinde sarkmalar meydana gelir. Kol germe ameliyatı, bu sarkmaların giderilmesi; yağ doku depoziti varsa bu dokuların koldan uzaklaştırılması ile kolun toplu ve sıkı bir görünüme kavuşması için yapılan operasyondur.

  Kol Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

  Kol germe ameliyatı; kolda meydana gelen sarkmaları, yağ fazlalıklarını veya kırışıklıkları gidermek için yapılır. Bu ameliyat sırasında önce kollar arasında daha sonra ise kollar ile vücut arasında estetik bir denge kurulur. Kol derisi sıkılaştırılır; genç ve zinde bir görünüm elde edilir. Bu işlemler esnasında eksizyon kolun en az görünür yerlerine yerleştirilerek yara izinin görünürlüğü minimuma indirilir. Kol germe ameliyatı bu gibi kazanımları mümkün kılmak amacıyla yapılmaktadır.

  Kol Derisi Neden Sarkar? Kol Sarkması Nedenleri Nelerdir?

  Kol derisindeki sarkmanın en büyük sebebi kronolojik yaşlanma ve yer çekimidir. İnsan vücudundaki dokular, dünyadaki her şey gibi yaşlanma ve yer çekiminden etkilenirler. Cilt elastikiyetini sağlayan dokuların kaybı ve harabiyetiyle tüm vücut cildi gibi kollar da sarkmaya başlarlar. Kollarda sarkmaya yol açabilen diğer faktörler ise; genetik özellikler, bağ dokularda yıpranma ve beslenme alışkanlıklarıdır. Tüm bunlar zaman içerisinde kollardaki derinin ve diğer dokuların sarkmalarına yol açabilirler.

  Kol Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

  Kol germe ameliyatı, 18 yaşından büyük olan bireyler için uygundur. Kollarda meydana gelen sarkma ve bölgesel yağlanmalar genelde ilerleyen yaşlarda belirginleşirler. Ancak 18 yaşını doldurmuş her bireye talep ve ihtiyaç dahilinde kol germe ameliyatı yapılabilmektedir.

  Ameliyatsız Kol Germe Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız kol germe, vaser liposuction gibi işlemler yardımı ile yapılabilmektedir. Bu işlem sırasında ileri cerrahi uygulamalara başvurulmaz. Kolda ileri derecede cilt sarkması olmayıp, yağlanma problemi daha ön planda olan hastalarda sarkmaya yol açan yağ dokuları alınır, kol inceltilir ve şekillendirilir. Bu operasyonda gerdirme işlemi yapılmadığı ve fazla deri dokusu alınmadığı için yara izi yok denecek kadar azdır ve iyileşme süresi daha kısadır.

  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kol Germe Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı genelde genel anestezi ile yapılmaktadır. Çünkü bu ameliyat genellikle diğer estetik operasyonlarla kombine yapılabilmektedir. Genel anestezi uygulaması da hastanın kol germe ameliyatı sırasında ağrı hissi duymasını engeller.

  Kol germe ameliyatı sırasında, gerekli ise öncelikle koldaki fazla yağ dokusu liposuction yardımı ile uzaklaştırılır, daha sonra cerrahi kesiler yardımı ile kolda sarkmaya yol açan fazla cilt ve cilt altı dokular alınır. Fazla deri dokuları çıkarıldıktan sonra kalan dokular gerdirilir. Böylece kol, estetik kriterler öncülüğünde şekillendirilmiş olur.

  Kol germe ameliyatı yapılan işlemlerin kapsamına göre 1 ila 2 saat kadar sürebilmektedir.

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Kol germe ameliyatı sonrası hastalar 1 gece boyunca hastanede misafir edilirler. Bu süreçte hastaların medikal ihtiyaçları karşılanır. Sağlık çalışanları hasta ile özel olarak ilgilenirler. Taburcu olan hastalar bir süre kaliteli bir şekilde dinlenmelidirler. Hastalar birkaç hafa içerisinde büyük oranda iyileşirler, 4 ila 6 hafta içerisinde spor yapmaya başlayabilirler. Ancak yine de tam iyileşme sağlanmadan önce bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kol germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Kol hareketlerine dikkat edilmelidir. Kolu incitebilecek veya ameliyat bölgesine zarar verebilecek hareketlerden uzak durulmalıdır.
  • Bir süre ağır iş yapılmamalı, yorucu sportif faaliyetlerde bulunulmamalı ve kesinlikle ağırlık kaldırılmamalıdır.
  • Doktorunuzun önerdiği kol korsesi belirlenen süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Kol germe ameliyatından sonra 3 gün kadar duş alınmamalıdır.
  • Kol germe ameliyatından sonra bir süre havuza veya denize girilmemelidir.
  • Kol germe ameliyatı sonrası genel vücut hijyenine ve ameliyat sahasının bakımına dikkat edilmelidir.
  • Kol germe ameliyatı sonrası doktor tavsiyelerine dikkatle uyulmalıdır.

  Doktorunuz, kol germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

  Kol germe ameliyatı fiyatları, yapılan ameliyatın kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. Kol germe ameliyatı ücreti 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button