El Estetiği İstanbul

  El estetiği İstanbul, gündelik yaşamımızda en sık kullandığımız uzuvlar ellerimizdir. Bu yüzden zararsız gibi görünen pek çok aktivite, zaman içerisinde ellerin yıpranmasına ve el dokularının zarar görmesine sebep olabilir. Güneş ışığından el temizliği için kullanılan kimyasal maddelere, soğuk havadan çeşitli kozmetik ürünlerine kadar pek çok faktör; ellerdeki yıpranmanın şiddetini arttırabilir. Özellikle de ilerleyen yaşla birlikte kollajen kaybı bu yıpranmayı hızlandıracaktır. Bu yüzden ellerde zaman içerisinde ‘’yaşlılık belirtileri’’ görülmeye başlar. El üzerinde çökmeler, sarkmalar, lekelenmeler ve kırışıklıklar görülür. Bu durum hem erkekler hem de kadınlar tarafından hiç arzulanmaz. İstanbul el estetiği olarak bilinen işlem, bu yıpranmaları ve estetik kusurları ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Ameliyatsız el estetiği olarak da bilinen işlem oldukça kolay ve hızlıdır. Bu işlem sırasında elin belli bölgelerine dolgu ve doku gençleştirme işlemleri yapılır. Böylece bahsetmiş olduğumuz ‘’yaşlılık belirtileri’’ ile aktif olarak mücadele edilmiş olur. Yazımızın devamında ‘’El estetiği İstanbul kimler için uygundur?’’, ‘’Ellerdeki kırışıklıklar nasıl geçer?’’, ‘’Ameliyatsız el estetiği nasıl yapılır?’’ ve ‘’El kırışması nasıl önlenir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul ameliyatsız el estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  El Estetiği Nedir?

  El estetiği, elde meydana gelen yıpranmaları, kırışıklıkları ve çökmeleri gidermek amacıyla yapılan uygulamadır. Bu uygulama sırasında cerrahi işlemlere başvurulmaz. Dolayısıyla dikiş atılmaz ve el üzerinde herhangi bir şekilde iz kalmaz. El estetiği uygulaması öncesinde hastanın eli detaylı olarak analiz edilir. Eldeki çökme bölgeleri, doku dağılımları, kırışıklıklar, lekeler ve benzer estetik sorunlar değerlendirilir. Daha sonra ise yağ enjeksiyonu, PRP işlemi, mezoterapi veya dolgu uygulamaları ile ele müdahale edilir. Bu uygulamalar birlikte kullanılabildikleri gibi tek başlarına da kullanılabilirler. En sık kullanılan ameliyatsız el estetiği işlemi dolgu uygulamasıdır.

  Dolgu uygulaması sırasında hastanın elinin çeşitli bölgelerine hyalüronik asit isimli bir madde enjekte edilir. Bu madde eldeki kırışıklıkları ve çökmeleri ortadan kaldırır. Cildin doğal dokusunu destekleyerek parlak ve canlı bir görünüm oluşturur.

  El Estetiği Neden Yapılır?

  El estetiği, elde var olan estetik kusurları ortadan kaldırmak; ellere genç ve çekici bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılır. Bu amaç doğrultusunda el üzerine dolgu işlemleri veya PRP gibi doku destekleyici canlandırıcı uygulamalar yapılabilir.

  Ameliyatsız El Estetiği İle Neler Yapılabilir?

  Ameliyatsız el estetiği ile şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • El üzerindeki kırışıklıklar giderilebilir.
  • El üzerindeki çökmeler, sarkmalar ortadan kaldırılabilir.
  • Ellerdeki yıpranmış ve kuru cilt nemlendirilerek canlandırılabilir. Böylece eller gençleştirilebilir.
  • El üzerindeki lekelerin görünümü azaltılabilir.

  Bu kazanımların her biri, ellerin görünümü için oldukça değerlidir.

  El Estetiği Kalıcı Mıdır?

  El estetiği sırasında yapılan uygulamaların çoğu kalıcı değildir. Zaman içerisinde etkilerini yitirirler. Bunun sebebi, bu uygulamalar sırasında kullanılan doğal malzemelerin, zaman içerisinde cildin doğal yapısına karışması ve erimesidir. İsteyen bireyler, bahsettiğimiz uygulamaları doktor tavsiyesiyle tekrarlatabilirler.

  El estetiği kapsamında yapılan el dolgusu işleminin kalıcılık süresi ortalama 1 yıl civarındadır.

  El Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  El estetiği 18 yaşını doldurmuş olan her birey için uygundur. Bu işlem sırasında cerrahi kesilere, ağır anestezi uygulamalarına veya dikişlere başvurulmaz. Dolayısıyla işlemin kısıtlamaları çok azdır. Eğer el üzerinde hali hazırda bir yara veya enfeksiyon varsa önce bu yara veya enfeksiyonun iyileşmesi gerekir. Daha sonra ise el estetiği uygulamaları yapılabilir.

  El Estetiği Nasıl Yapılır?

  El estetiği öncesinde bireyin elleri; doktor tarafından detaylı olarak incelenir. Ellerdeki kırışma bölgeleri, lekeler, kas grupları, çökmeler ve sarkmalar değerlendirilir. Doku yıpranmasının yoğun olduğu bölgeler tespit edilir. Daha sonra ise hastanın el estetiği uygulamasından beklentileri dinlenir. Tüm bu veriler ışığında kişiye özel bir tedavi uygulaması oluşturulur. El estetiği uygulaması genelde dolgu işlemi ile yapılmaktadır. Ancak PRP veya mezoterapi tedavisi gibi uygulamalar da tercih edilebilir.

  Ele dolgu uygulaması sırasında hedef bölgelere anestezik krem sürülür. Bu krem hastanın ağrı hissetmesini engeller. Daha sonra ise doktor tarafından hazırlanan plan dahilinde, ellerin belirlenen bölgelerine dolgu enjeksiyonu yapılır.

  El estetiği oldukça hızlı ve kolay bir işlemdir. Planlanan işlemler çoğu zaman yarım saat gibi kısa bir sürede son bulur. Elbette bu süre, yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  El Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Hastalar el estetiğinin hemen ardından gündelik yaşamlarına dönebilirler. Uzun süreler boyunca dinlenmelerine gerek yoktur. İşlem sonrasında bir gün kadar ele mümkün olduğunca sıcak su temas ettirilmemelidir. Eller, bir süre güneşe mümkün olduğunca az maruz bırakılmalıdır veya güneş korumasına azami önem gösterilmelidir. Böylece eller uzun süreler boyunca kazandıkları yeni görünümü koruyacaklardır.

  Doktorunuz el estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul El Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul el estetiği fiyatları, uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İstanbul ameliyatsız el estetiği fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button