İp Askı Uygulaması İstanbul

  İp askı uygulaması İstanbul, yüz birbirleriyle uyum içerisinde çalışan pek çok dokudan meydana gelir. Bu dokulardan bazıları yüzün genel şeklini belirler, bazıları onların üzerinde yer alarak yüz hatlarını belirginleştirir. Bazıları ise yüz ifadelerimizin ve mimiklerimizin oluşmasını sağlarlar. Bu dokulardan bazıları zaman içerisinde yıpranabilir. Özellikle de güneşin zararlı ışınları, ilerleyen yaşa bağlı ciltte kollajen ve elastik kaybı, kilo alıp vermek, yerçekimine maruziyet, sigara kullanımı, yetersiz su tüketimi ve sağlıksız beslenme gibi faktörler; yüzdeki yumuşak dokularda yıpranmaya yol açabilir. Bu yıpranma kendisini yüz kırışıklıkları ve yüzde sarkmalar olarak belli eder. Kırışıklıklar, sarkmalar ve çökmeler yüzün olması gerekenden daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olurlar. Bu yüzden hem erkekler hem de kadınlar tarafından arzu edilmeyen bir görünümdür.

  Yüzdeki kırışıkları ve sarkmaları gidermek için yapılan pek çok estetik uygulama vardır. Bunlardan bazıları yüz germe, boyun germe, orta yüz askılama gibi estetik ameliyatlarken, bazıları ise çok daha kolay uygulanan ve iyileşme süresi kısa uygulamalardır. Ameliyatsız yüz germe yani ip askı uygulaması da bunlardan biridir. İp askı uygulaması İstanbul ile yüzdeki sarkan bölgeler istenen gerginliğe kavuşturulur, daha dinç ve toparlanmış bir görünüm elde edilebilir. Üstelik bu işlem herhangi bir cerrahi işleme gerek kalmadan yapılır.

  Yazımızın devamında ‘’Ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır?’’, ‘’İp askı ile yüz gerdirme kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Yüzdeki sarkmalar ameliyatsız nasıl düzeltilir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul ip askı uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  İp Askı Nedir?

  İp askı, yüzün çeşitli bölgelerindeki sarkmaları gidermek için kullanılan özel bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında cilt yapısı ile uyumlu, özel ipler kullanılır. İp askı ile yüz germe işleminde herhangi bir cerrahi işleme başvurulmaz. Bu yüzden ameliyatsız yüz germe uygulaması olarak da bilinir. İp askı uygulaması sayesinde cerrahi işlemlere gerek kalmaksızın yüzdeki sarkmaları gidermek; yüz cildinin gergin ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak mümkündür.

  İp Askı Neden Yapılır?

  İp askı uygulaması şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Yüzün çeşitli bölgelerindeki sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Gergin ve genç bir yüz görünümü oluşturmak.
  • Yüzdeki kırışıklıkları gidermek.
  • Çok daha canlı, enerjik bir yüz görünümü elde etmek.

  İp askı işlemi, bahsettiğimiz amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  İp Askı Yüzün Hangi Bölgelerine Yapılır?

  İp askı uygulaması şu gibi bölgelere yapılabilir:

  • Kaş ve şakak.
  • Elmacık kemikleri.
  • Boyun ve dekolte bölgesi.
  • Alın bölgesi.

  Bu bölgelerde yer alan sarkma ve kırışıklık gibi estetik sorunlar, ip askı uygulaması sayesinde ortadan kaldırılabilir.

  İp Askı Kimlere Yapılabilir?

  İp askı uygulaması 18 yaşını doldurmuş ve bu uygulamaya ihtiyacı olan neredeyse herkese yapılabilir. İşlem sırasında cerrahi operasyonlar yapılmaz, dolayısıyla da ağır anestezi uygulamalarına gerek kalmaz. Bu da ip askı uygulamasını pek çok kişi tarafından rahatça tercih edilebilen bir yüz germe işlemi haline getirir.

  İp Askı Kalıcı Mıdır?

  İp askı uygulaması ipin materyaline ve yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte 6-7 aydan 2 yıla kadar kadar kalıcılık göstermektedir. İplerin metabolize edilme hızı, cilt altı dokuların ağırlığı gibi faktörler nedeniyle bu süre, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İp askı ile yüz germe uygulamasının etkileri, işlem belli aralıklarla tekrarlanarak korunabilir.

  İp Askı Nasıl Yapılır? İp Askı İle Yüz Germe Nasıl Yapılır?

  İp askı uygulaması öncesinde kişinin yüzü detaylı olarak incelenir. Yüzdeki sarkmalar değerlendirilir. Hastanın talepleri ve ihtiyaçları gözden geçirilir. Daha sonra ise elde edilen bulgular ışığında özel bir tedavi planı oluşturulur.

  İp askı işlemi öncesinde hedef bölgeye ağrı kesici krem sürülür. İplerin giriş noktalarına ise lokal anestezi enjeksiyonu yapılır. Böylece kişi, ip askı ile yüz germe sırasında ağrı hissetmez. Uygulama sırasında, bölgedeki yağ ve deri dokusu özel bir ip yardımı ile gerdirilerek yukarı doğru askılanır. Dokular kaldırılır ve ideal konumlarına yönlendirilir. Böylece yüzdeki estetik problemler giderilmiş olur.

  İp askı işlemi çoğu zaman 1 saatten kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu süre yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir.

  İp Askı Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  İp askı ile yüz gerdirme işleminin ardından hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak bu süre içerisinde dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır, bunlar:

  • Uygulama bölgesine masaj yapılmamalıdır.
  • Bir süre sırt üstü bir pozisyonda uyunmalı ve dinlenilmelidir.
  • Uygulama bölgesine 1 gün kadar sıcak su temas ettirilmemelidir.
  • Uygulama bölgesi bir süre güneşe karşı korunmalıdır.
  • Doktor önerileri dikkate alınmalıdır.

  Doktorunuz ameliyatsız yüz germe öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul İp Askı Fiyatları 2024

  İp askıyla yüz germe fiyatları, uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ameliyatsız yüz germe fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button