Cilt Tümörleri İstanbul

  Deri vücuttaki en büyük organımızdır. Vücudumuzu dış etkenlere karşı korur. Zaman içerisinde güneşin uv ışınları, kozmetik ürünler, sağlıksız yaşam tarzı, sigara kullanımı ve ileri yaş gibi sebeplerden yıpranabilir. Hücresel yaşlanma ve hücresel bazda hücre yapıtaşlarında meydana gelen bozulma cilt yapısını olumsuz etkileyebilir. Bu da cilt üzerinde iyileşmeyen yaralar, lekeler ve cilt tümörleri gibi ciddi lezyonlar oluşmasına yol açabilir. Cilt kanseri, günümüzde oldukça yaygın olan bir hastalıktır. Kişi farkında bile olmadan cildinin çeşitli bölgelerinde tehlikeli lezyonlara sahip olabilir. Kurutlanma ve kabuklanma, pullanma, renk ve şekilde değişiklik, boyut artışı gibi değişiklikler cilt tümörlerine işaret edebilir. Bunlardan bazıları derin ve uzak dokulara yayılım gösteren ve zaman içerisinde hayatî tehlike oluşturabilen bir yapıya sahip olabilirler. Bazıları ise hayati tehlike oluşturmasalar da cilt için zararlı olabilir ve cilt görünümünü olumsuz etkileyebilirler.

  Cilt tümörleri, plastik cerrahlar tarafından alınabilir. Böylece birey hem cildinin sağlığını ve estetik bütünlüğünü korur hem de tümörden kurtulmuş olur. Cilt tümörü tedavisi kişiye özel olarak kararlaştırılan farklı uygulamalar ile yapılabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Cilt kanseri tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Cilt kanseri sebebiyle oluşan lekeler nasıl geçer?’’ ve ‘’Yara tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul cilt tümörleri tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Cilt Tümörleri Nelerdir?

  Cilt tümörleri, cildin çeşitli tabakalarındaki hücrelerden kaynaklanan tümöral yapılardır. Bu tümörlerin bazıları lokal veya uzak dokulara metastaz yapma yeteneğine sahiptir. Yani zaman içerisinde farklı bölgelere ve uzak organlara sıçrayabilirler. Bu sebeple kişinin hayatı için risk oluşturabilirler. Bazıları ise yayılım göstermeseler de bulundukları bölgede estetik problemlere yol açarlar. Günümüzde, bu tümörlerden cilt yapısına ve görünümüne zarar vermeden kurtulmak mümkündür. Yazımızın devamında bu tedavilerden bahsedeceğiz.

  Cilt Tümörleri Nasıl Anlaşılır? 

  Cilt kanserleri, cilt üzerinde şu belirtiler ile tanınabilirler:

  • Ciltte kurtlanma, kabuklanma, pullanma.
  • Ciltte iyileşmeyen yara.
  • Şekli, rengi ve büyüklüğü değişen lezyonlar.
  • Özellikle güneş gören bölgelerde oluşan kanayan lezyonlar.
  • Yakın bölgelerde ele gelen lenf bezi varlığı.

  Eğer bu yaralar bir ay boyunca iyileşme göstermemişse, kanamaya veya ağrıya sebep oluyorlarsa cilt kanserine işaret edebilirler. Bu durumda vakit kaybetmeksizin uzman bir hekimle görüşülmesi gerekir. Bu tümörlerin yüz bölgesinde, saçlı deride, dudak çevresinde ve çeşitli hassas bölgelerde görülebildiğini unutmamak gerekir. Plastik cerrahlar estetik ölçütlere dikkat ederek cilt tümörlerini alarak, mümkün olan en iyi görünüme dikkat ederek cilt tümörü tedavisi yapabilirler.

  Cilt Tümörleri Nasıl Tedavi Edilir?

  Cilt tümörleri, yapılarına ve yerleşim yerlerine göre farklı şekillerde tedavi edilirler. Küçük ve yayılmamış tümörler lokal anestezi ile birlikte kolay bir şekilde tedavi edilebilirler. Ancak büyük ve yayılım göstermiş tümörler için daha kapsamlı tedaviler gerekebilir. Plastik cerrahlar, tümörlerin yerleşimlerini, yayılımlarını ve büyüklüklerini detaylı olarak analiz ederler. Daha sonra ise hasta ile birlikte, hastaya en uygun tedavi yöntemini seçeler.

  Bu tedavi gerekli durumlarda radyasyon onkolojisi veya medikal onkoloji branşları ile  birlikte de yürütülebilir. Tümör, sağlam cilde zarar vermemeye ve geride tümöral doku bırakmamaya dikkat ederek alınır. Daha sonra ise defekt kapanıyorsa primer şekilde, kapanmıyorsa flep veya greft ameliyatları yardımı ile bölgede oluşan doku defekti  problemleri giderilir.

  İstanbul Cilt Kanseri Tedavisi Fiyatları 2023

  İstanbul cilt kanseri tedavisi fiyatları tümörün yapısı, genişliği ve yapılacak tedavinin ne olduğuna bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

  İstanbul cilt kanseri tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz?

  Yara İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Yara izi tedavisi pek çok yöntemle yapılabilmektedir. Bu yöntemler arasında en çok kullanılanları; intralezyonel steroid uygulamaları, mezoterapi kokteylleri ve PRP tedavisi gibi ameliyatsız işlemlerdir. Bu işlemler uygulandıkları bölgedeki doku onarımını hızlandırırlar. Hipertrofik Skar ve keloid dokunun incelmesini ve görüntüsünün hafiflemesini sağlarlar.  Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştikleri için oldukça konforlu ve hızlıdırlar.

  Bunun dışında daha büyük skarlar için ameliyatla Skar revizyonları yapılabilmektedir. Hangi yaranın revizyon ile giderilip giderilmeyeceği, kişinin yara iyileşme pateni, yaranın yeri ve skarın keloid veya hipertrofik skar olup olmadığına göre değişeceğinden yara izleri plastik cerrahi uzmanı tarafından değerlendirildikten sonra revizyon kararı verilir.

  PRP İle Yara İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  PRP tedavisi, hastanın kendi kanında yer alan iyileştirici hücreler ile yapılır. Hastanın kanı alınarak santrifüj edilir. Kanın beyaz kısmı yani pıhtılaştırıcı hücreler içeren kısmı özel işlemler yardımı ile zenginleştirilir. Daha sonra ise yıpranmanın, lekenin veya yara izinin bulunduğu bölgeye enjekte edilirler. Uygulandıkları bölgedeki iyileşme ve onarım sürecini hızlandırırlar. Belli aralıklarla ve doktorunuzun uygun gördüğü seans sayısı kadar uygulama yapılmalıdır. Bu uygulama hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan PRP Tedavisi isimli yazıyı inceleyebilirsiniz.

  Mezoterapi İle Yara İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Mezoterapiler cildin mezoderm tabakasına uygulanan enjekte edilebilir özel sıvılardır. Bu sıvıların içeriği kişinin ihtiyacı ve problemlerine göre hazırlanabilir. Yara izi tedavisinde de skarın hiperpigmentasyonunu önlemek için intralezyoner olarak uygulanabilir. Lokal anestezi altında kolayca uygulanabilen bir işlemdir.

  İstanbul Yara İzi Tedavisi Fiyatları 2024

  İstanbul yara izi tedavisi fiyatları, yapılan tedavinin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İstanbul cilt lekesi tedavisi fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button