Meme Büyütme İstanbul

  Meme bölgesi, kadın vücudunun estetik bütünlüğü için tamamlayıcı ve destekleyici bir göreve sahiptir. Göğüs bölgesinde yer alan memeler, şekil ve büyüklük itibari ile kişiden kişiye değişiklik gösterebilirler. Bazı kadınlar genetik olarak daha küçük veya sarkık memelere sahip olabilirken bazı kadınlar ise daha büyük veya dik memelere sahip olabilirler. Memeler, geçmişten günümüze dişil bedenin tamamlayıcısı, doğurganlık ve çekicilik sembolü olarak algılanmışlardır. Bu yüzden pek çok kadın beden ölçüleriyle uyumlu, dolgun ve çekici memelere sahip olmak istemektedir.

  Durum böyle olunca, genetik olarak küçük memelere sahip olan kadınlar için bazı estetik çözümler geliştirilmiştir. Günümüzde, meme büyütme ameliyatı veya meme büyütme estetiği olarak bilinen uygulamalar sayesinde bahsettiğimiz dolgun ve çekici görünümü oluşturmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Meme büyütme estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Göğüs büyütme estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Meme büyütme estetiği kaç saat sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme büyütme estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Meme Büyütme Estetiği Nedir?

  Meme büyütme estetiği, memelerin daha dolgun ve çekici bir görünüme kavuşması ve vücut ile orantılı hale gelmesi için yapılan estetik operasyondur. Meme büyütme estetiği, genellikle özel silikon protezler yardımı ile yapılır. Silikon protez dışında salin protezler (serum ile doldurulan) veya yağ greftleri de kullanılabilmektedir. Küçük memelerden ve küçük memelerin yol açtığı görünümden memnun olmayan kadınlar, meme büyütme estetiği gibi uygulamaları sıklıkla tercih etmektedirler.

  Göğüs Büyütme Estetiği Neden Yapılır?

  Meme büyütme estetiği, yalnızca memelerin büyük ve belirgin bir görünüme kavuşması için yapılmaz. Meme büyütme estetiğinin planlama sürecinde bireyin beden ölçüleri dikkate alınır. Böylece memelerin büyüklüklerine, kişinin isteklerine, beklentisine ve vücuduna özel olarak karar verilir. Ayrıca işlem sırasında memelerin dik bir görünüm kazanması için de çeşitli uygulamalara başvurulabilir. Meme büyütme estetiğinde asıl amaç; dolgun, vücut hatlarıyla uyumlu ve çekici bir meme görünümü oluşturmaktır. Meme büyüklüğünden memnun olmayan, iki meme arasında hacim veya şekil farkı olan hastalar meme büyütme ameliyatından fayda görürler.

  Meme Büyütme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Memeler de kadın bedenindeki diğer organlar gibi ergenlik döneminin sonuna kadar gelişmeye devam ederler. Bu gelişimin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için 18 yaşından daha küçük bireylere meme büyütme estetiği önerilmez. Reşit olan bireyler ise gönül rahatlığı ile meme büyütme estetiği yaptırabilirler. Bununla birlikte, gebelik veya emzirme döneminde olan annelere; bu dönem son bulduktan sonra meme büyütme ameliyatı yaptırmaları önerilir.

  Meme Büyütme Estetiği Emzirmeyi Engeller Mi?

  Meme büyütme estetiği, emzirmeyi engellemez. Meme büyütme estetiği sonrasında kadınlar, doğum yaptıkları zaman bebeklerini emzirebilirler. Günümüzde yapılan meme büyütme ameliyatları sırasında hastaların süt kanallarına ve süt üretiminden sorumlu dokulara zarar verilmez. Böylece meme büyütme sonrası emzirme işlemi gerçekleşebilir.

  Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

  Meme büyütme estetiği, öncelikle detaylı bir ölçüm ve planlama süreci barındırır. Bu süreçte hastanın talepleri dinlenir, vücut ölçüleri gözden geçirilir. Hastanın beklentileri iyi analiz edilerek hem hastanın istekleri hem de vücudunun elverdiği ölçüde protez ölçüsüne karar verilir. Vücudunda implant bulunmasını istemeyen hastalarda yeterli yağ dokusu varsa otojen dokuları ile yani kendi yağ dokuları ile de bir miktar büyütme sağlanabilir. Ancak belirgin bir değişiklik isteniyorsa bu meme implantları ile yapılabilir.

  Hem doğal hem de çekici bir meme görünümü oluşturabilmek adına çeşitli planlamalar yapılır. Bu planlamalar esnasında implantın büyüklüğüne, implantın yerleştirileceği anatomik cebin pozisyonuna, kesinin yerine karar verilir. Planlama süreci son bulduktan sonra hastaların anestezi işlemi için uygunlukları değerlendirilir. Meme büyütme estetiğinin bir sonraki adımı ise ameliyat sürecidir.

  Meme büyütme estetiği genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Genel anestezinin avantajı; hastaların ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymasını tamamen engelliyor olmasıdır. Ayrıca doktora ve diğer sağlık görevlilerine çok daha rahat bir şekilde çalışma imkânı verir.

  Meme büyütme ameliyatı sırasında, silikon protezler vücudun birden fazla yerinden memelere yerleştirilebilmektedir. Bu bölgeler arasında meme altları, meme başları ve koltuk altı bölgesi gibi yerler bulunur. Hasta talebine göre bu bölgelerden biri seçilebilir. Kararlaştırılan bölgeye, minimal cerrahi kesiler atılır. Daha sonra ise özel silikon protezler, dikkatle memelere yerleştirilir. Daha sonra ise kesiler kapatılır ve meme büyütme ameliyatı sonlanır.

  Meme büyütme estetiği annelik estetiği olarak bilinen torsoplastinin komponentlerinden biridir. Yani karın germe, liposuction ve kalça estetiği operasyonları ile kombine yapılabilir.

  Meme büyütme estetiği, yapılan işlemlerin kapsamına göre 1 ila 2 saat kadar sürebilmektedir.

  Meme Büyütme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Meme büyütme estetiği sonrası hastalar 1 gece hastane gözetiminde tutulabilirler. Bununla birlikte birkaç saatlik hastane misafirliği sonrası taburcu edilmeleri de mümkündür.

  Meme büyütme ameliyatı sonrası memelerde yer yer morarmalar ve şişlikler gözlenebilir. Protez meme cildini ve kas altı yerleştirildiyse kası gerdireceğinden bir süre memelerde ağrı hissedilebilir. Bunlar gayet doğal ve beklenen olgulardır, yani panik yapmaya gerek yoktur. Bahsettiğimiz şişlikler, morluklar ve ağrı birkaç hafta içerisinde azalarak tamamen kaybolurlar.

  Meme büyütme ameliyatı sonrası hastalar, 2 haftalık bir dinlenme sürecinin ardından sorunsuz bir şekilde sosyal yaşamlarına dönebilirler. Ancak meme büyütme estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır.

  Meme Büyütme Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Meme büyütme estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Bir süre ağır fiziksel aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  • Kişisel hijyene dikkat edilmelidir, ameliyat sahasının bakımı aksatılmamalıdır.
  • Bir süre havuz, deniz ve hamam gibi umumi mekanlardan uzak durmak gereklidir.
  • Meme veya göğüs bölgesini fiziksel darbelere karşı korumak gereklidir.
  • Tam iyileşme sağlanana kadar memeler travmadan sakınılmalıdır.
  • Bir süre zıplama, koşma veya ağırlık kaldırma içeren aktiviteler yapılmamalıdır.
  • Doktor tavsiyelerine uyulmalı, pansumanlar düzenli aralıklarla değişmeli ve planlanan doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz meme büyütme estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında daha detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Meme Büyütme Fiyatları 2024

  İstanbul meme büyütme estetiği fiyatları, yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İstanbul meme büyütme ameliyatı fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button