Genital Estetik İstanbul

  Genital estetik İstanbul, vajina ve vajina çevresini kapsayan vulva ve labial dudaklar, genital bölge ismiyle bilinmektedir. Bu bölge hem genetik olarak hem de gelişimsel olarak bazı estetik veya işlevsel sorunlara sahip olabilir. Özellikle de vajina ve labial dudaklar; zorlu doğumlar ve ilerleyen yaş gibi faktörlerden büyük oranda etkilenirler. Genital estetik, tüm bu estetik veya işlevsel sorunlar için çözüm sunabilen, kapsayıcı bir uygulamadır. Genital estetik İstanbul kapsamında yapılan operasyonlar yalnızca tek bir bölgeye odaklanabilir veya genital bölgenin neredeyse tamamına uygulanabilirler. Buna hastanın taleplerine ve ihtiyaçlarına göre özel olarak karar verilir. Yazımızın devamında ‘’Genital bölge estetiği nedir?’’, ‘’Genital estetik nerelere yapılabilir?’’ ve ‘’Genital estetik nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital estetik hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik İstanbul, genital bölgedeki estetik ve işlevsel kusurların giderilmesi için yapılan estetik operasyonudur. En sık tercih edilen genital estetik operasyonları; labioplasti ve vajinoplastidir. İstanbul labioplasti operasyonu sırasında labial dudaklara müdahale edilir. Vajina dudaklarındaki sarkmalar giderilir, dudaklar toplanır ve eşitlenir. Labioplastiye eşlik eden uygulamalar ile birlikte klitoris üzerindeki deri dokusuna da müdahale etmek mümkündür. Bunun dışında özellikle dış dudaklarda hacim kaybına bağlı küçülme ve kırışıklık ileri yaşla beraber sık görülen bir durumdur. Dış dudakların hacimli durması genç ve istenen bir görünümdür. Aynı zamanda dolgunluk kırışıklık görünümünü de azaltacaktır. Bu sorunu çözmek için genital bölgeye yağ enjeksiyonları da yapılabilmektedir. İstanbul vajinoplasti ameliyatı ise vajina yapısındaki genişlemeyi gidermek için kullanılır. Bu operasyon sayesinde zorlu doğumlar sebebiyle genişleyen vajina yeniden daraltılabilir.

  Genital Estetik Neden Yapılır?

  Genital estetik; genital bölgede meydana gelen yıpranmaların, sarkmaların veya hacim kayıpları gibi şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla yapılır. Genital bölgenin görünümü pek çok kadın için oldukça önemlidir. Bazı kadınlar, genital bölgelerinin görünümü sebebiyle özgüven sorunları yaşayabilirler. Bu sorunlar cinsel yaşamlarına etki edebilir ve partnerler arasında anlaşmazlıklar yaşanabilir. Genital estetik hem genital bölgedeki estetik sorunların giderilmesi hem de bu sorunlar sebebiyle yaşanan zorlukların ortadan kaldırılması amacıyla yapılır.

  Vajina veya vajina çevresinde meydana gelen estetik ve işlevsel problemlere örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Doku yıpranmasına bağlı meydana gelen vajina genişlemesi.
  • Labial dudaklar arasında eşitsizlik ve sarkma.
  • Klitorisi örten deri dokusunda sarkma.
  • Vajina ve çevresinde renk değişimi, kararma.

  Bu problemler, şu gibi sebeplerden meydana gelebilirler:

  • İlerleyen yaş.
  • Ağda ve lazer uygulamaları.
  • Zorlu doğumlar. (Doğum ağırlığı yüksek bebek veya çoğul (ikiz, üçüz) doğum yapmak.
  • Bazı zararlı kozmetik ürünleri.
  • Bazı enfeksiyon hastalıkları.

  Genital Bölge Estetiği İle Neler Yapılabilir?

  Genital estetik ile şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • Vajinanın elastik bir yapıya sahip olmasını sağlayan dokular onarılabilir. Böylece vajinanın yeniden dar ve işlevsel bir yapı kazanması sağlanabilir. Bu işlem vajinoplasti veya vajina daraltma ameliyatı olarak bilinmektedir.
  • Vajina dudaklarındaki sarkmalar, eşitsizlikler ve benzer estetik kusurlar giderilebilir. Vajina dudaklarına birbirleriyle uyumlu bir görünüm kazandırılabilir. Bu işlem labioplasti olarak bilinir.
  • Klitoral hüdoplasti olarak bilinen işlem sayesinde, klitorisin üst kısmındaki deri yeniden şekillendirilebilir. Bu işlem labioplasti uygulamasıyla birlikte veya kendi başına yapılabilmektedir.
  • Labial dış dudaklardaki hacim kayıplarına bağlı sarkmış ve kırışık görünümü gidermek, daha dolgun ve genç görünmesini sağlamak amacıyla yağ enjeksiyonları yapılabilir.
  • Genital estetik; PRP tedavisi, G noktası büyütme ve gençlik aşısı gibi ameliyatsız yöntemlerle de yapılabilmektedir.

  Görüldüğü üzere genital estetik operasyonları sayesinde, genital bölgede yer alan pek çok dokuya müdahale etmek mümkündür.

  Genital Bölge Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Genital estetik, reşit olan bireylere yapılabilmektedir. Tamamen estetik kaygılarla yapılan bu işlemler için kişinin ameliyatına kendi onay ve karar verebilir durumda olması gerektiğinden 18 yaşından daha küçük olan bireylere genital bölge estetiği önerilmez. Aynı şekilde gebelik veya emzirme döneminde olan bireylere de bu dönemler son bulduktan bir süre sonra genital estetik yaptırmaları tavsiye edilir.

  Genital Estetik Nasıl Yapılır? 

  Genital estetik, operasyonun amacına göre farklı şekillerde yapılabilir. Genital estetik kapsamında yapılan operasyonlar, çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilirler. Böylece hastaların ağrı ve rahatsızlık gibi hisler duymaları engellenmiş olur. Genital estetik kapsamında yapılan vajinoplasti sırasında; vajina içerisinde bulunan yıpranmış dokulara müdahale edilir. Bu dokular mümkün olduğunca onarılır. Sarkmaya ve genişlemeye yol açan deri dokuları alınır. Böylece vajina daraltılmış ve gençleştirilmiş olur.

  Genital Bölge Estetiği Nasıl Yapılır?

  Genital estetik kapsamında yapılan labioplasti sırasında; vajina dudaklarında bulunan yıpranmış ve sarkmış deri dokusuna müdahale edilir. İç ve dış dudaklardaki sarkan deriler alınır. Vajina dudakları eşitlenir ve estetik bir görünüm oluşturacakları şekilde yeniden düzenlenirler. Bu işlem sırasında hüdoplasti olarak bilinen operasyon da yapılabilir. Hüdoplasti sayesinde, klitorisi örten deri dokusu küçültülebilir. Böylece klitoris, çok daha kolay uyarılabilir. Bununla birlikte dış dudaklarda veya pubiste hacim kaybı varsa yağ enjeksiyonu ile dolgun ve genç bir genital bölge görünümü sağlanabilir.

  Genital Estetik Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar, genital estetik ameliyatları sonrasında bir gece hastanede gözetim altında tutulurlar. Bu süreçte sağlık çalışanları hastanın ihtiyaçlarını karşılar, doktor tarafından talep edilen tedavileri uygularlar. Taburcu olan hastalar hızlı bir iyileşme sürecine girerler. Genital estetik sonrası hastaların 3 ila 4 hafta içerisinde büyük oranda iyileşmeleri beklenir. Bu süre zarfında, doktor tarafından verilen tavsiyelere dikkatle uyulmalıdır.

  Genital Estetik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital estetik sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Genital estetik sonrası, doktor önerisine göre 3 ila 4 hafta kadar vajinal ilişkide bulunulmamalıdır.
  • Genital estetik sonrası bir süre ağır sportif faaliyetler yapılmamalıdır.
  • Genital estetik sonrası, doktor önerisine göre birkaç gün sonra ayakta duş alınmaya başlanabilir.
  • Bir süre havuz, hamam ve deniz gibi kamusal alanlarda bulunulmamalıdır.

  Doktorunuz, genital estetik öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2024

  İstanbul genital estetik fiyatları; operasyonun hangi bölge için ve hangi amaçla yapıldığına göre değişiklik gösterebilir. İstanbul genital bölge estetiği ücreti 2024 hakkında bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button