Göz Kapağı Estetiği İstanbul

  Gün içerisinde farkında bile olmadan binlerce defa gözlerimizi kırparız. Göz kapaklarımızı istemsiz bir şekilde indirip kaldırarak, göz yüzeyindeki tozları ve yabancı maddeleri temizleriz. Bu sayede gözlerimiz temiz ve nemli kalır. Gün içerisinde bu kadar aktif olarak kullandığımız göz kapakları, zaman içerisinde yıpranabilir ve zarar görebilir. Yaşlanma prosesine bağlı olarak kollajen yapımında azalma ve yıkımındaki artış göz çevresi cildinde yıpranmaya ve göz kapağı derisinde sarkma gibi pek çok işlevsel ve estetik soruna neden olur. Bu sorunlar hem görüş kalitemizi ve kabiliyetimizi hem de estetik olarak yüz görünüşümüzü olumsuz etkileyebilir. Bahsettiğimiz sorunlardan şikayetçi olan hastalar, göz kapağı estetiği İstanbul olarak bilinen işleme başvururlar.

  Göz kapağı estetiği; göz kapağı düşüklüğünü, göz kapağı çevresinde oluşan plakları ve göz kapaklarının pozisyonları ile ilgili sorunları tedavi etmek için kullanılır. Bu uygulama sayesinde gözler çok daha canlı, genç ve sağlıklı bir yapıya kavuşurlar. Yazımızın devamında ‘’Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Pitozis ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Göz kapağı düşüklüğü nedenleri nelerdir?’’ ve ‘’Göz kapağında oluşan torbalanmalar nasıl geçer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul göz kapağı estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Göz kapağı estetiği hem yüz estetiğini hem de gözün işlevlerini etkileyen sorunları ortadan kaldırmak için yapılan operasyondur. Göz kapağı estetiği özel cerrahi işlemler kullanılarak, kişiye özel olarak planlanan ve yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyat sırasında göz kapağında bulunan pek çok işlevsel ve estetik probleme müdahale etmek mümkündür. Ameliyat, doktor tarafından kişinin sorununa özel olarak planlanır. Böylece tam olarak kişinin ihtiyaçlarına ve şikâyetlerine yönelik bir tedavi gerçekleştirilmiş olur. Göz kapağı estetiği sırasında gözün kendisine müdahale edilmez.

  Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

  Göz kapağı, daha önce de bahsettiğimiz gibi sürekli hareket halindedir. Bu hareket, ilerleyen yaş, genetik, sağlıksız yaşam tarzı, fazla miktarda alkol tüketimi, yetersiz su tüketimi, kalitesiz ve uygun olmayan ürünlerle makyaj ve göz çevresi bakımı gibi faktörlerle birleştiğinde bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlar kendilerini, göz kapağı düşüklüğü, göz kapaklarında sarkma ve kırışıklık, göz aksında aşağı doğru yer değiştirme, göz altlarında torbalanma gibi durumlar şeklinde belli edebilirler. Göz kapağı estetiği, tüm bu sorunları ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Böylece göz kapaklarına birbirleriyle uyumlu, estetik ve sağlıklı bir yapı kazandırılır.

  Göz Kapağında Sarkma (Dermatoşalazis) Neden Olur?

  • İlerleyen yaş
  • Genetik, ailevi yatkınlık.

  Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis) Neden Olur?

  Göz kapağı düşüklüğü şu gibi nedenlerden ortaya çıkabilir:

  • Genetik, ailevi yatkınlık.
  • Konjenital (doğumsal).
  • Göz çevresine fiziksel darbe almak.
  • Bazı göz hastalıkları.
  • Göz kapağı enfeksiyonları.
  • Göz ovuşturma gibi önerilmeyen, zararlı alışkanlıklar.

  Bu gibi faktörler tek taraflı göz kapağı düşüklüğüne yol açabilir.

  Göz Kapağı Estetiği İle Neler Yapılabilir?

  Göz kapağı estetiği ile şu gibi kazanımlar ve değişimler elde edilebilir:

  • Göz kapaklarındaki düşme (pitozis) giderilebilir.
  • Göz kapaklarındaki sarkma (dermatoşalazis) giderilebilir.
  • Göz kapaklarındaki eşitsizlik ortadan kaldırılabilir.
  • Göz kapaklarında oluşan yağ plakları alınabilir.
  • Göz altı torbalanma görünümü düzeltilebilir.
  • Göz kapaklarının aksı değiştirilebilir.

  Göz kapağı estetiği sayesinde elde edilen kazanımlar bu şekilde sıralanabilir.

  Göz Kapağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Göz kapağı estetiği, 18 yaşını doldurmuş olan yani reşit olan bireyler için uygundur. Genelde orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilen bu operasyon, talep ve ihtiyaç dahilinde 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabilir.

  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır? Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Göz kapağı estetiği genellikle lokal anestezi veya sedasyon gibi; hastanın ağrı hissi duymasını engelleyen işlemler ile birlikte yapılır. Ancak hem alt hem üst göz kapağı estetiği birlikte yapılacaksa bu hastalarda genellikle göz altı torbalarına müdahale ve orta yüz askılama endikasyonu da varsa genel anestezi altında da yapılabilir. Operasyon sırasında cerrahi işlemler yardımı ile göz kapaklarına müdahale edilir. Göz kapaklarındaki plaklanma giderilebilir, dokular yeniden pozisyonlandırılabilir. Göz kapaklarında sarkmaya veya düşüklüğe yol açan dokular onarılabilir. Aynı şekilde sarkmanın kaynağı olan fazla deri dokusu alınabilir. Böylece göz kapağında bulunan estetik ve işlevsel problemler başarı ile ortadan kaldırılmış olur.

  Göz kapağı estetiği çoğu zaman 1 saat içerisinde son bulur. Ancak bazı durumlarda işlem 2 saate kadar uzayabilir.

  Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Göz kapağı estetiği sonrası hastalar birkaç saat dinlenebilmeleri için özel bir odaya alınırlar. Lokal anestezi altında ameliyat olan hastalar bazı kontrollerin ardından aynı gün taburcu edilirler. Genel anestezi alan hastalar ise genellikle 1 günlük müşahede sonrası taburcu edilirler. Göz kapağı ameliyatının ardından göz çevresinde morarma ve şişlik görülebilir. Bu gibi belirtiler birkaç gün içerisinde azalarak tamamen kaybolurlar.

  Göz kapağı estetiği yaptıranlar, doktor önerisi doğrultusunda 3 ila 5 gün içerisinde gündelik yaşamlarına ve iş hayatlarına dönebilirler. Ancak göz kapaklarının tamamen iyileşmesi bir ayı bulabilir. Tam iyileşme sağlanana kadar bazı durumlara dikkat etmek gerekir. Yazımızın devamında bu durumlardan bahsedeceğiz.

  Göz Kapağı Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Göz kapağı estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Bir süre sırt üstü bir pozisyonda uyunmalı ve dinlenilmelidir.
  • Ödemin hızlı dağılması adına önerilen süre boyunca buz uygulanmalıdır.
  • Operasyon bölgesi bir süre su ile temas ettirilmemelidir.
  • Hastalar ameliyatın ardından gözlerini ovuşturmamalıdırlar.
  • Ameliyat sahası bir süre güneş gözlüğü veya şapka takmak suretiyle güneşten korunmalıdır.
  • Doktor tarafından önerilen aparatlar mutlaka önerilen süre boyunca kullanılmalıdır.

  Doktorunuz, göz kapağı estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul göz kapağı estetiği fiyatları, yapılan işlemlerin amacına ve kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul göz kapağı ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; Op. Dr. Gamze Kurdal gibi alanında uzman bir doktordan randevu alabilirsiniz.

  Call Now Button